WTA Lozanna: Cornet spacerkiem w ćwierćfinale

« powrót | Data publikacji: 18-07-2019 13:15

Alize Cornet w 55 minut rozbiła Jasmine Paolini, wykonując drugi krok w kierunku zdobytego rok temu w Swiss Open tytułu. Do ósemki nie awansowała jej rodaczka, Caroline Garcia, ulegając Bernardzie Perze.

W środe panie rozpoczęły w Lozannie rywalizację o najlepszą ósemkę imprezy. Ze zmiennym szczęściem swe pojedynki rozgrywały Francuzki i Rosjanki. W grze o obronę tytułu pozostaje Alize Cornet. Rozstawiona z "trójką" Trójkolorowa nie dała szans włoskiej kwalifikantce Jasmine Paolini. Włoszka w całym meczu tylko raz utrzymała podanie, dając się przełamać aż sześciokrotnie. W obu odsłonach Cornet jedynego gema w secie traciła na 1-2. W 1. partii oddając serwis. Finalnie w 55 triumfowała 6-1, 6-1. W jej ślady nie poszła turniejowa "dwójka" Caroline Garcia. Pierwszą rakietę Francji w stosunku 6-2, 6-4 odprawiła Bernarda Pera.

Ze zmiennym szczęściem w 1/8 finału grały Rosjanki. Awans do ósemki i mecz ze wspomnianą Cornet zagwarantowała sobie Natalia Vikhlyantseva. Reprezentantka Sbornej okazała się lepsza od Darii Gavrilovej (6-2, 6-3). Rywalką Pery będzie z kolei Hinyun Han. Chinka odprawiła Lyudmylę Samsonovą, która dzień wcześniej odniosła premierowe zwycistwo w głównym cyklu, zwyciężając 7-5, 6-4.

Cztery kolejne mecz 1/8 finału zaplanowano na czwartek.

ŹRÓDŁO: inf własna / FOT. zimbio.com