WTA Doha: Rosjanki ze zmiennym szczęściem, Maria za burtą

« powrót | Data publikacji: 12-02-2018 16:53

Aż sześć Rosjanek przystąpiło dziś do rywalizacji w Doha. Czterem z nich, z Marią Sharapovą na czele nie udało się awansować do drugiej rundy.

Sharapova to jedna z wielu gwiazd katarskiej imprezy. Masza wróciła tam po dwunastu latach ale nie udało jej się awansować do drugiej rundy, pokonując Monicę Nicuelscu. W pierwszej odsłonie Maria bardzo szybko uzyskała prowadzenie (2-0), ale Rumumka wyrównała na 2-2. W siódmym, trawjącym ponad piętnaście minut gemie Niculescu obroniła osiem breaków, jednak skapitulowała przy dziewiątym. Sharapova prowadziła 5-2 i serwowała lecz seta wygrała dopiero 6-4. Im dłużej trwał mecz, tym więcej błędów popełniała Maria. W konsekwencji przegrała dwie kolejne partie. Rumunka oba ciosy zadała w samych końcówkach, zwyciężając 6-4 6-3. Jej kolejną oponentką będzie lepsza z meczu Magdalena Rybarikova/Fatma Al Nabhani.

Sporą niespodziankę sprawiła Anna Blinkova. 19-latka rywalizowała ze swoją rodaczką, Eleną Vesnią i w nieco ponad godzinę pozwoliła ugrać jej zaledwie trzy gemy. Rosjanka triumfowała 6-1 6-3 i o trzecią rundę powalczy z Shuai Peng lub Kristiną Mladenović. Awasować udało się też Ekaterinie Makarovej. 36. rakieta świata walczyła z Shuai Zhang i w pierwszym secie przegrywała 2-4. Odrobiła stratę serwisu, sama przełamała Chinkę i serwowała przy stanie 5-4, ale wygrała dopiero 7-5. W drugiej partii Rosjanka nie straciła ani gema i pewnym krokiem zameldowała się w drugiej rundzie, w której powalczy z Simoną Halep.

Wygrać nie udało się Anastasii Pavlyuchenkovej i Darii Kasatkinie. Nastia musiała uznać wyższość Dominiki Cibulkovej. Słowaczka triumfowała 7-6(8) 6-4 i teraz rakietę skrzyżuje z turniejową siódemką, Caroline Garcią. Kasatkina dość wysoko przegrywała z Catherine Bellis. Amerykanka prowadziła 7-5 4-1, ale przy takim wyniku młoda Rosjanka poddała mecz z powodu kontuzji szyi. Rywalką Bellis będzie teraz Qiang Wang lub Madson Keys.

Dwusetowe zwycięsto odniosły też Mihaela Buzarnescu oraz Ying-Ying Duan. Rumunka pokonała Lesię Tsurenko 7-5 6-4, chociaż przegrywała w secie otwarcia 2-5, a Chinka uporała się z Ons Jabeur 6-3 6-3. Ich kolejnymi przeciwniczkami będą Jelena Ostapenko oraz Garbine Muguruza.