WTA Indian Wells: Starcie sióstr stało się faktem, obrończyni tytułu wykonała pierwszy krok

« powrót | Data publikacji: 11-03-2018 11:11

W 3. rundzie imprezy WTA Premier Mandatory w Indian Wells dojdzie do wyczekiwanej potyczki sióstr Williams. Serena w swym drugim po powrocie oficjalnym meczu rozprawiła się w dwóch setach z 29. rakietą globu, Holenderką Kiki Bertens. Turniej od zwycięstwa zainaugurowały liderka rozgrywek, Caroline Wozniacki oraz obrończyni tytułu, Elena Vesnina.

Drugi po 14 miesięcznej przerwie występ 23-krotnej mistrzyni wielkoszlemowej był dla niej bardziej wymagający niż pojedynek 1. rundy, wszak po drugiej stronie siatki stanęła tenisistka z TOP30 rankingu WTA. Kiki Bertens w premierowej odsłonie dwukrotnie wychodziła na prowadzenie z przewagą przełamania, potwierdzając to własnym podaniem. Holenderka odskakiwała na 3-1 i 5-3, lecz Serena stratę zniwelowała. Niewykorzystane szanse zemściły się na Pomarańczowej w tie-breakua. Williams nawet na chwilę nie oddała prowadzenia a dwa mini breaki pozwoliły jej wygrać 7-6(7-5). W drugiej odsłonie panie rywalizowały gem za gem. Serena przełamywała Kiki na 2-1 i 5-4, lecz w obu przypadkach Holenderka odpowiedziała od razu tym samym. W końcówce 36-latka zachowała więcej zimnej krwi i za trzecim podejściem dopięło swego. Wyszła na 6-5, a po oddaleniu dwóch break pointów za drugim meczbolem zakonczyła spotkanie. Po godzinie i 53 minutach zaliczyła trzecią w karierze wiktorię nad Bertens.

W 1/16 finału dojdzie tym samym do 29. klasyku WTA - starcia sióstr Sereny i Venus Williams. Siedemnaście z dotychczasowych pojedynków wygrałą młodsza z nich. W Indian Wells siostry wpadły na siebie po raz drugi. W 2001 roku doszło do kotrowersji z ich udziałem - Venus poddała półfinałowy mecz tłumacząc się chorobą co nie spodobało się miejscowej publice. Rasistowskie zachowanie publiki w trakcie finału, która kibicowała Kim Clijsters nie przeszkodziło w odniesieniu triumfu Serenie. Od tamtego czasu siostry skrupulatnie w formie protestu omijały imprezę w Kalifornii - Serena przez 13 lat, Venus przez 14.

W pozostałych rozgrywanych wczoraj meczach obywało się bez niespodzianek. Do 2. rundy bez straty seta awansowały liderka list WTA, Caroline Wozniacki, ubiegłoroczna triumfatorka imprezy, Elena Vesnina oraz Francuzka Caroline Garcia. Dunka pokonała 6-4, 6-1 Hiszpankę Laurę Arruabarrenę i w kolejnej rundzie zmierzy się z Aliaksandrą Sasnovich a Trójkolorowa w stosunku 6-4, 6-4 odprawiła Jannifer Brady. Jej kolejną oponentką będzie Australijka Daria Gavrilova (w dwóch partiach ograła Yaninę Wickmayer). Obrona trofeum zmobilizowała z kolei Rosjankę, która mimo falstartu przeciwko Amerykance Cici Bellis - porażka 2-6 w premierowy secie, w dwóch kolejnych straciła łącznie dwa gemy (6-1, 6-1). Kolejną przeszkodą Vesniny będzie Angelique Kerber lub Ekaterina Makarova.

Niemka i Rosjanka, podobnie jak Victoria Azarenka i Sloane Stephens, były w sobotę największym przegranymi jeśli chodzi o warunki pogodowe, bowiem pod koniec dnia w Kalifornii pierwsze skrzypce gra deszcz. Angie nie rozpoczęła starcia z Makarovą najlepiej, tracąc w trzech pierwszych gemach podanie dwukrotnie. Gdy stratę 0-3 udanie odrobiła, wyrównując, wydawało się, że odzyskała kontrolę nad spotkaniem. Katya w dłuższych wymianach była jednak konsekwentna, dominując w kluczowych akcjach. Przełamała na 4-3, podwyższyła na 5-3 po obronie break pointa a triumf 6-3 zapewniła sobie po wykorzystaniu drugiego setbola. Rosjanka drugą odsłonę rozpoczęła od serwisu, ale przy przewadze Angie z powodu deszczu spotkanie przerwano. Z tego samego powodu na kort nawet nie wyszły Sloane Stephens i Victoria Azarenka. Oba spotkania przeniesiono na niedzielę.

źródło: inf własna / fot. zimbio.com