WTA Indian Wells: 3. tytuł w karierze Eleny Vesniny

« powrót | Data publikacji: 19-03-2017 19:50

Elena Vesnina w trzech setach i po trzech godzinach gry pokonała w finale turnieju w Indian Wells Svetlanę Kuznetsovą. Dzisiejsze zwycięstwo to najwiekszy sukces Vesniny w karierze w grze pojedynczej.

Do tej pory Kuznetsova z Vesniną mierzyły się dwa razy. Osiem lat temu w Dubaju w drugiej rundzie triumfowała Vesnina, a w 2014 roku w półfinale turnieju w Oeiras wygrała Sveta.

Początek meczu należał do Vesniny, która po wygrywającym forhendzie uzyskała prowadzenie 2-0, jednak Sveta natychmiast zniwelowała straty (2-2). Po chwili nieco młodsza z Rosjanek ponownie odskoczyła na breaka (4-2), ale po raz drugi Kuznetsova wyrównała(4-4). Przy stanie 4-4 Svetalana miała trzy szanse, by wyjść na 5-4 lecz jej rywalka skutecznie się wybroniła. Vesnina miała również po swojej stronie piłkę setową, a ostatecznie doszło do tie-breaka. W nim nieco lepsza była Kuznetsova, która mogła się cieszyć z wygrania premierowej partii, gdy piłka przetoczyła się po siatce i spadła tuż za nią po stronie Vesniny.

Pochodząca z Petersburga tenisistka drugą partię zaczęła od wyniku 2-0, ale Vesnina odrobiła stratę przełamania, jednak po raz drugi nie utrzymała podania i gdy piłka zatrzymała się na siatce, Sveta odskoczyła na 3-1, a nieco później na 4-1 po asie serwisowym. Vesnina się nie poddała i najpierw odrobiła straty, a nieco później przełamała rodaczkę na 5-4 i serwowała na seta, jednak to jej się nie udalo, bo Sveta doprowadziła do remisu 5-5. Dwa ostatnie gemy należały do Vesniny, która asem doprowadziła do decydującego seta.

Wyrzucony bekhend przez młodszą z Rosjanek dał prowadzenie Kuznetsovej 4-2 w trzeciej partii, ale Elena natycmiast wyrównała, a za sprawą świetnego returnu wyszła na 5-4 i miała do dyspozycji serwis. Autowy atak Svety dał Vesninie meczbola, a jej kolejny błąd zakończył spotkanie.

Dla Eleny Vesniny jest to trzeci tytuł w karierze w grze singlowej. Rosjanka ostatni raz triumfowała w 2013 roku w Eastbourne pokonując wówczas Jamie Hapton 6-2 6-1.