WTA Indian Wells: 16-letnia Anisimova lepsza od Kvitovej, Azarenka i za burtą

« powrót | Data publikacji: 12-03-2018 00:08

Amanda Anisimova pokusiła się o największą jak do tej pory niespodziankę na kortach twardych w Indian Wells. 16-latka pokonała Petrę Kvitovą. Sloane Stephens wyrzuciła z kolei z turnieju Viktorię Azarenkę.

Anisimova błyskawicznie przełamała Czeszkę na 3-0, a drugie, decydujące przełamanie dołozyła w samej końcówce, wygrywając 6-2. W drugim secie Petra prowadziła 3-2 z breakiem, ale po kilkunastu minutach zrobił się 5-3 dla młodej Amerykanki, która ostatecznie triumfowała 6-4 kończąc passę 14 zwycięstw z rzędu Kvitovej. Amanda w czwartej rundzie spotka się z Karoliną Pliskovą. Czeszka w trzech partiach ograła Shuai Zhang 7-5 5-7 6-3.

Wygrać nieudało się też Viktorii Azarence. Od byłej liderki rankingu lepsza okazała się Sloane Stephens. Młoda Amerykanka partię otwarcia wygrała 6-1. W drugiej natomiast toczyła się zacięta walka do samego końca. W nim ponownie lepsza była Sloane zwyciężając 7-5. Teraz jej rywalką będzie Daria Kasatkina.

Przekonywujące zwycięstwo odsnioła Marketa Vondrousova. Czeszka wygrała w godzinę z Aryną Sabalenką 6-2 6-2 i w czwartej rundzie spotka się z Petrą Martić. Chorwatka dość niespodziewanie pokonała Jelenę Ostapenko 6-3 6-3.

Angelique Kerber chociaż przegrała partię otwarcia 3-6 z Ekateriną Makarovą, to dwie kolejne rozstrzygnęła na swoją korzyść. Najpierw wygrała 6-4, a w decydującej części meczu od stanu 2-2 zapisała na swoim koncie cztery kolejne gemy. Teraz oponentką pochodzacej z Puszczykowa tenisistki będzie Elena Vesnina.