WTA Hiroszima: Nao Hibino z tytułem w ojczyźnie

« powrót | Data publikacji: 15-09-2019 09:59

Nao Hibino po czterech latach sięgnęła po drugie singlowe trofeum, triumfując jako pierwsza w historii Japonka w Japan Women's Open. W finale w dwóch partiach pokonała rodaczkę, Misaki Doi.

W poprzednich 10 edycjach Japan Women's Open reprezentantki gospodarzy dwukrotnie grały w finale. W 2010 roku w meczu o trofeum przegrała Kimiko Date Krumm, przed dwoma laty w finale poległa Miyu Kato. Już po półfinałowych pojedynkach tegorocznego turnieju byo pewne, że gospodynii wreszcie sięgnie po tytuł. W wewnątrz japońskim finale zmierzyły się notowane w drugiej setce rankingu, Nao Hibino i Misaki Doi.

W czterech wcześniejszych starciach pomiędzy Japonkami obie triumfowały po dwa razy, oba ubiegłoroczne padły łupem Nao Hibino. Ona też finałowe spotkanie w Hiroszimie rozpoczęła pewnie, narzucając rywalce swoje warunki gry. Co prawda zaliczyła mały falstart, szybko dwukrotnie straciła serwis i przegrywała 1-3, lecz na swym koncie zapisała pieć kolejnych gemów. W 7. i 9. gemie wyszarpała przełamania po rywalizacji na przewagi (6-3). Nao poszła za ciosem i serię kolejno wygranych rozgrywek zakończyła dopiero na 4-0 w 2. secie. Chwilowa dekoncentracja kosztowała ją dwa gemy, ale Misaki nie zawiązała gry na dłużej. Decydujący cios na wagę triumfu 6-2 Hibino zadała za pierwszym podejsciem przy serwisie rodaczki.

Dla Nao to drugi po Taszkiencie 2015 tytuł singlowy w głównym tourze. Po chwili przerwy Nao i Misaki wróciły na kort, tym razem występując po jednej stronie siatki. Japonki okazały się najlepsze w deblu, pokonjąc w finale 3-6, 6-4, 10-4 duet McHale/Savinykh.

ŹRÓDŁO: inf własna / FOT. zimbio.com