WTA Hiroszima: Magda Fręch uległa "jedynce"

« powrót | Data publikacji: 11-09-2018 15:27

Magdalena Fręch na 1. rundzie zakończyła singlową rywalizację w turnieju WTA International w Hiroszimie. Polka musiała uznać w dwóch partiach wyższość najwyżej rozstawionej w imprezie Chinki Shuai Zhang.

Magdalena Fręch po znakomitej pierwszej części sezonu nie mogła się odnaleźć ani na trawie, ani w US Open Series. Tourne azjatyckie rozpoczęła również od porażki, szóstej z rzędu w imprezie głównego cyklu. Co więcej, od zakończenia rywalizacji na mączce, wygrała zaledwie dwa mecze. Do drabinki głównej imprezy w Hiroszimie weszła jako ostatnia i pechowo trafiła na najwyżej rozstawioną Shuai Zhang. Mimo swych szans nie ugrała jednak Chince choćby seta, mimo szans jakie były.

W premierowej odsłonie polska tenisistka przełamała rywalkę jako pierwsza i wyszła na 3-1, jednak w czwartej rozgrywce nie zdołała wykorzystać atrybutu swojego podania i mimo obrony czterech pierwszych break pointów, przy piątym skapitulowała, oddając Chince zaliczkę. Fręch miała szansę naprawić swój błąd, ale chwilę później nie wykozystała okazji zyskania breaka na 4-2. W końcówce seta niewykorzystane szanse zemściły się. Zhang do 15 przełamała Magdę na 6-5, po czym na sucho przypieczętowała swe zwycięstwo (7-5). W 2. odsłonie turniejowa "jedynka" zyskała podwójne przełamanie i odskoczyła na 4-1, po czym do końca spotkania triumfowały returnujące. To triumfem 6-3 zapremiowało faworyzowaną Zhang.

Kolejną rywalką Chinki będzie Japonka Nao Hibino, która pokonała Eugenie Bouchard.

ŹRÓDŁO: inf własna  / FOT. zimbio.com