WTA Doha: Porażka Muguruzy, awans Cibulkovej

« powrót | Data publikacji: 15-02-2017 20:03

Ze względu na niekończące się opady deszczu w Katarze niektóre tenisistki zmuszone były rozgrywać dzisiaj dwa mecze. O ile Garbine Muguruza pierwszy wygrała, to w drugim doznała już porażki. Zwycięsko ze starcia z Anastasiją Pavlyuchenkovą wyszła Dominika Cibulkova.

Hiszpance o awans do ćwierćfinału przyszło walczyć z Shuai Zhang. Mimo dwóch przełamań w pierwszej partii doszło do tie-breaka, którego dość niespodziewanie na swoją korzyść rozstrzygnęła Chinka (7-3). W drugim secie Muguruza pokusiła się o jedno przełamanie (4-2), co wystarczyło, by wygrać. W decydującej partii Zhang prowadziła już 5-2, jednak Garbine wyrównała na 5-5 lecz dwa ostatnie gemy należały do jej rywalki. Zhang o półfinał zagra z lepszą z meczu Caroline Garcia/Karolina Pliskova.

W trzech setach do ćwierćfinału awans uzyskała Dominika Cibulkova. Chociaż Słowaczka w pierwszym secie meczu z Anastasią Pavlyuchenkovą przegrywala już 2-5, to zdołała wyrównać na 5-5 i wygrać 7-5. Rosjanka się nie poddała i w drugiej odsłonie dwukrotnie odebrała serwis Cibulkovej, co dało jej zwycięstwo 6-2. W decydującym secie to pochodząca z Bratysławy tenisistka dwa razy przełamała Pavlyuchenkovą i triumfowała 6-2. Jej kolejną przeciwniczką będzie albo Barbora Strycova, albo Samantha Stosur.

Na kreczu Yulii Putintsevej skorzystała Monica Puig. Złota medalistka zeszłorocznych Igrzysk Olimpijskich czeka na zwyciężynię meczu Angelique Kerber/Daria Kasatkina. Lauren Davis po pierwszym secie meczu z Eleną Vesniną prowadzi 7-5, a Stosur ze Strycovą 1-0 w gemach. Oba te spotkania przerwane zostały z powodu opadów deszczu.