WTA Doha: Muguruza, Woźniacki i Garcia w drugiej rundzie

« powrót | Data publikacji: 15-02-2017 17:46

Po raz kolejny deszcz uniemożliwa rozegranie kolejnych meczów w turnieju w Doha. Awanswać do drugiej rundzy udałosię dzisiaj Garbine Muguruza, Caroline Woźniacki oraz Caroline Garcii. To własnie Dunka będzie pierwszą rywalkąAgnieszki Radwańskiej na tardych kortach w Katarze.

Muguruza w nieco ponad godzinę pokonała w swoim pierwszym spotkanie Caglę Buyukakcay. Turniejowa "piątka" triumfowała 6-3 6-2 i o ćwierćfinał powalczy z Shuai Zhang. Chinka w dwóch partiach pokonała Timeę Babos 7-6(3) 6-3. Zaledwie trzy gemy w starciu z Fatmą Al Nabhani straciła Barbora Strycova. Czeszka w godzinę z minutami wygrała 6-3 6-0 i jej kolejną rywalką będzie Samantha Stosur.

Caroline Garcia o drugą rundę rywalizowała z Madison Brengle. Amerykańska kwalifikantka opór stawiła jedynie w drugiej partii, którą wygrała 6-4. W pozostałych lepsza była Francuzka, triumfując 6-2 6-3. Garcia w kolejnej rundzie spotka się z Karoliną Pliskovą. Caroline Woźniacki w dwóch setach uporała się z Kiki Bertens (6-2 6-3) i czeka ją teraz spotkanie z Agnieszką Radwańską.

Daria Kasatkina, ale też i Elena Vesnina rozstrzygnęły swoje mecze pomyślnie. Kasatkina w trzech odsłonach pokonała Irinę Begu(3-6 6-1 7-5), a Vesnina 5-7 6-3 7-6(7) ograła Christinę McHale. Pierwsza z Rosjanek rakietę skrzyżuje teraz z Angelique Kerber, a druga zagra z Lauren Davis.