WTA Doha: Mertens i Suarez Navarro odwróciły losy meczu

« powrót | Data publikacji: 13-02-2018 18:33

Elise Mertens i Carla Suarez Navarro przegrywały 0-1 w setach, ale ostatecznie udało im się awansować do drugiej rundy Qatat Total Open.

Mertens przegrywała z Timeą Babos 2-6 po pierwszym secie i nic nie wskazywało, by miała nawiązać z nią jakąkolwiek walkę. Wszystko jednak się zmieniło. Węgierka zaczęła popełniać błędy, a swoją gre poprawiła Belgijka. W efekcie drugiego i trzeciego seta wygrała 6-1 i teraz zagra z Soraną Cirsteą. Rumunka nie miała problemów, by pokonać Marię Sakkari 6-2 6-3.

Losy meczu odwróciła też Carla Suarez Navarro. Kateryna Bondarenko zapisała na swoim koncie premierową partię 6-3, a w drugiej przełamała Hiszpankę już na samym poczatku. Mimo to, nie udało jej się utrzymać prowadzenie i również przegrała 3-6. W decydującej partii Ukrainka miała 3-1 i swój serwis do dyspozycji, ale od tego momentu przegrała pięć kolejnych gemów i pożegnała się z imprezą. Teraz na jej drodze stanie Johanna Konta.

Dobrą formę potwierdziła po raz kolejny Julia Goerges. Niemka w pierwszym secie wygrala 6-1 z Lucie Safarzovą, a w drugim decydujący cios zadała w końcówce (6-5), by po chwili wygrać 7-5. Jula o trzecią rundę powalczy z Barborą Strycovą. Czeszka pokonała Aleksandrę Krunić 6-4 6-4.

Dwusetowe zwycięstwa odniosły też Carina Withoeft oraz Samantha Stosur. Niemka pokonała swoją rodaczkę Tatjanę Marię 6-3 6-0, a Australijka nie dała szans Irinie Begu 6-4 6-2. Pierwsza z nich spotka się w 2. rundzie z Caroline Woźniacki, a druga powalczy z Angelique Kerber.

W trzeciej rundzie jest już natomiast Caroline Garcia. Francuzka w trzech setach uporała się z Dominiką Cibulkovą. Prowadziła 6-3 i 5-3, ale przegrała drugą partię po tie-breaku 3-7. W decydującej odsłonie szybko objeła prowadzenie 3-0, a potem 5-0, by triumfować ostatecznie 6-0. Jej kolejnę rywalką będzie lepsza z meczu Kristina Mladenović - Anna Blinkova.