WTA Doha: Agnieszka Radwańska za burtą!

« powrót | Data publikacji: 16-02-2017 13:10

Agnieszka Radwańska odpadła w II rundzie turnieju rangi WTA Premier na twardych kortach w Doha. Polka przegrała 5:7 3:6 z Dunką Caroline Wozniacki.

Agnieszka Radwańska miała planowo rozegrać swój mecz w środę, ale opady deszczu storpedowały plan gier i w związku z tym spotkanie Polki i Dunki zostało przełożone na czwartek. Dla obu zawodniczek był to szesnasty bezpośredni pojedynek, a bilans był korzystniejszy dla Wozniacki, która wygrała dziewięć wcześniejszych potyczek (Radwańska sześć).

Już sam początek spotkania wskazywał na to, że może to być długa batalia. Obie tenisistki, znane ze swojego zamiłowania do gry obronnej, rozgrywały wymiany składające się z kilkunastu uderzeń i czekały na dobrą okazję do zdobycia punktu. Polka w pierwszym gemie straciła co prawda podanie, ale w kolejnym zaliczyła przełamanie powrotne i wyrównała wynik. Od tego momentu obie tenisistki utrzymywały swój serwis i nie chciały pozwolić na przełamanie w niezwykle ważnej fazie seta. W jedenastym gemie krakowianka straciła podanie, co zostało wykorzystane przez Dunkę. Woźniacki zdobyła trzy gemy z rzędu i zapisała pierwszego seta na swoje konto wynikiem 7:5.

Drugi set zaczął się źle dla Radwańskiej. Krakowianka prowadziła już 40-15, ale niestety dała się przełamać. Woźniacki grała coraz lepiej, a w poczynania Polki zaczęła się wkradać nerwowość. W szóstym gemie Radwańska miała dwa break pointy, ale żadnego z nich nie była w stanie wykorzystać. Woźniacki nie pozwoliła już krakowiance wyrównać wyniku i dość szybko wypracowała sobie piłki meczowe. Wykorzystała już pierwszą z nich gdy zagranie Radwańskiej wylądowało poza linią boczną kortu.

Cały pojedynek trwał godzinę i 39 minut. Polka zakończyła spotkanie z bilansem 25 uderzeń kończących i 13 błędów, a Dunce naliczono 27 winnerów i 10 pomyłek.

Rywalką Caroline Woźniacki w ćwierćfinale będzie Amerykanka Lauren Davis.