WTA Doha: Kvitova rywalką Agnieszki, Konta i Keys z awansem

« powrót | Data publikacji: 13-02-2018 13:23

Petra Kvitova bez problemów awansowała do 2. rundy Qatar Total Open i spotka się teraz z Agnieszką Radwańska. Awans uzyskała też Madison Keys, Johanna Konta, a Garbine Muguruza jest już w 3. rundzie.

Petra Kvitova przez pierwszą rundę przeszła jak burza. Czeszka rywalizowała z Caglą Buyukakcayi już po trzech gemach turniejowa "szesnastka" miała na swoim koncie sześć winnerów, a po czternastu minutach prowadziła 5-0. Dwukrotna zwyciężczyni Wimbledonu wygrywała piłkę za piłkę, siejąc popłoch swoimi forhendami po drugiej stronie siatki. Premierową partię wygrała 6-0 w osiemanscie minut. Znacie więcej działo się w drugim secie. O jedno przełamanie więcej, a było ich razem pięć, lepsza była Petra, wygrywając ostatecznie 6-3. Teraz jej rywalką będzie Agnieszka Radwańska.

W ślady Kvitovej poszła Marketa Vondrousova. Czeszka w godzinę rozprawiła się z Yulią Putintsevą 6-3 6-1 i w drugiej rundzie czeka ją znacznie ciężka przeprawa, bowiem rywalką będzie oznaczona numerem trzecim, Elina Svitolina. Szybkie zwycięstwo odniosła też Alize Cornet. Francuzka 6-2 6-1 ograła Anett Kontaveit i o 3. rundę powalczy z Karoliną Pliskovą.

Na dobre tory wraca Kristina Mladenović. Francuzka do niedawna mogła poszczycić się niechlubną serią 15 porażek z rzędu. Dwa tygodnie temu dotarła do finału imprezy w Sankt Petersburgu, a dziś wygrała z Shuai Peng. W pierwszej partii od stanu 2-2 Kiki wygrała cztery kolejne gemy, a w w drugiej doszło do tylko jednego breaka. Turniejowa "jedenastka" przełamała na 5-4, a po chwili mogła cieszyć się ze zwycięstwa 6-4. W 2. rundzie rywalką Franuzki będzie Anna Blinkova.

Problemów ze zwycięstwem nie miała też Madison Keys. Dla Amerykanki był to pierwszy turniej od Australian Open, a rywalką była Qiang Wang. Keys triumfowała w niecałą godzinę, a do stanu 5-0 w premierowej odsłonie oddała Chince cztery punkty w tym dwa po swoich błędach. Ostatecznie wygrała 6-1 6-4 i jej następną oponentką będzie Catherine Bellis.

Johanna Konta zrewanżowała się Bernardzie Perze za porażkę w drugiej rundzie Australian Open. Amerykanka od stanu 0-3 w pierwszym secie wyszła na 4-3 i serowała. Później prowadziła 5-4, ale nie wykorzystała swojej okazji i ostatecznie przegrała po tie-breaku 5-7. W drugiej partii Jo oddała rywalce tylko jednego gema i zagra albo z Carlą Suarez Navarro albo z Kateriną Bondarenko.

Jako pierwsza awans do trzeciej rundy uzyskała Garbine Mugurza. Hiszpanka co prawda straciła podanie w pierwszym gemie, ale po kilkunastu minutach prowadziła 4-1 z Ying-Ying Duan, by wygrać 6-3. W drugiej partii już przy stanie 5-3 Garbine miała meczbole, ale spotkanie zakonczyła dopiero za dziewiatą szansą (6-4). Turniejowa "czwórka" czeka teraz na swoją rywalkę. Będzie nią albo Elise Mertens, Timea Babos, Maria Sakkari albo Sorana Ciestea.