WTA Doha: Z piekła do nieba. Agnieszka w drugiej rundzie

« powrót | Data publikacji: 12-02-2018 19:07

Agnieszka Radwańska w trzech setach pokonała Monę Barthel i awansowała do 2. rundy Qatar Tennis Open. Tam może spotkać się z Petrą Kvitovą.

Do tej pory Polka i Niemka mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Za każdym lepsza była krakowianka, która wygrywała w trzech setach. Ostatnia ich konfrontacja miała w Pekinie w 2015 roku.

Dziś początek meczu był batrdzo wyrównany, chociaż w trzecim gemie Polka miała w górze dwa breaki. Niemka bardzo dobrze serwowała czym sprawiała duże problemy Agnieszce. Co prawda Isi udało się przełamać Barthel na 3-2, ale potem było już coraz gorzej. Mona błyskawicznie odłamała Polkę, a potem za sprawą udanego woleja przy siatce odskoczyła na 5-3, by za pomocą dwóch wygrywających podań zakończyć premierową partię (6-3).

Polka ambitnie rozpoczęła drugą odsłonę. Dwukrotnie przełamała Niemkę i prowadziła 4-0. Barthel odrobiła stratę podania i traciła do Agnieszki tylko dwa gemy (2-4). Mimo to, krakowiance wystarczyło przewagi, by doprowadzić do trzeciej partii. Dwa zepsute returny Niemki zwieńczyły seta.

W decydującym secie, w drugim gemie Mona miała dwie szanse na przełamanie. Nie wykorzystała ani jednej i taka sytuacja się zemściła. Po chwili przegrała podanie bez punktu i to Agnieszka prowadziła 2-1 i serwowała. Agnieszka po kolejnym błędzie Niemki odskoczyła na 5-2 i była już jedną nogą w drugiej rundzie. Przy tym wyniku Polka miała dwie piłki meczowe, później kolejne cztery, gdy serwowała, ale nagle zrobiło się 5-5. Na szczęście krakowianka po raz kolejny przełamała rywalkę, a później wygrała swoje podanie i zakończyła mecz za dziesiątym(!) meczbolem.

Jej kolejną rywalką będzie albo Petra Kvitova albo Cagla Buyukakcay.