WTA Den Bosch: Dobre otwarcie Rosjanek

« powrót | Data publikacji: 10-06-2019 22:07

Veronika Kudermetova oraz Margarita Gasparyan wywalczyły dziś awans do 2. rundy turnieju rangi International na kortach trawiastych w Den Bosch.

Kudermetova rakietę skrzyżowała z Ons Jabeur i już w pierwszym secie dwukrotnie przełamała Tunezyjkę, co pozowliło jej triumfować w piermierowej partii 6-3. Nieco nardziej wyrównanała była druga odsłona. W niej Rosjanka prowadzila juz 5-2, miała w górze trzy meczbole, ale wygrała kilkanaście minut później 6-4. Veronika o ćwierćfinał zagra z Aryną Sabalenką lub Destanee Aiavą.

Losy meczu odwróciła Margarita Gasparyan. Rosjanka przegrała pierwszego seta z Viktorią Kuzmovą 2-6, ale dwa kolejne zapisała na swoim koncie. Triumfowała 7-6(5) 6-4 i o ćwierćfinał powalczy z Greetje Minen. Belgijka wyeliminowała Monę Barthel 7-5 6-4.

Zaledwie trzy gemy rywalce oddała Elena Rybakina. Kazaszka spotkała się z Varvarą Lepchenko i wygrała w nieco ponad godzinę 6-1 6-2. W nagrodę jej kolejną oponentką będzie Yafan Wang albo Alison Van Uytvanck. W dwóch setach awans wywalczyły też Aranxta Rus oraz Paula Badosa Gibert.

Pierwsza z nich uporała się ze swoją rodaczką Biabiane Schoofs 7-5 6-4, a druga wygrała z Priscillą Hon 6-4 6-3. Holenderka w 2. rundzie zagra z Kiki Bertens lub Johanną Larsson. Gibert z kolei zagra z Amandą Anisimovą lub Natalią Vikhlyanstevą.