WTA Den Bosch: Bertens i Riske zagrają o tytuł

« powrót | Data publikacji: 15-06-2019 17:10

Kiki Bertens oraz Alison Riske zmierzą się jutro w finale turnieju rangi International na kortach tarwiastych w holenderskim Den Bosch.

Bertens, turniejowa "jedynka" rywalizowała z Eleną Rybakiną i już w pierwszym gemie pokusiła o przełamanie. Przewaga co prawda długo się nie utrzymała, bo Rosjanka dość szybko odrobiła straty (2-2). Decydujący cios w końcówce zadała jednak Holenderka, która triumfowała 6-4. Bardzo podobny przebieg miał drugi set. Również w nim Kiki już na początku wywalczyła breaka (2-0), a później io drugiego (5-2). Tym razem Rybakina stratę podania odrobiła (5-4), ale finalnie to Holenderka wygrała 6-4.

W finale jej oponentką będzie Alison Riske, która wyeliminowała Veronikę Kudermetovą. W pierwszej partii fesiwal przełamań na swoją korzyść rozstrzygnęła Amerykanka, która wyszła na 4-3 z przewagą przełamania i wygrała 6-4. W drugiej odsłonie losy się odwróciły i to Rosjanka wygrała 6-3. Najbardziej zacięty był trzeci set.

Tam cztery ostatnie gemy należały do returnujących, dlatego doszło do tie-breaka. Kudermetova prowadziła w nim już 3-1, a później 5-2, ale przegrała pięć koleujnych punktów i musiała pogodzić się z porażką.