WTA Cincinnati: Nieudany powrót Petry Kvitovej

« powrót | Data publikacji: 14-08-2019 10:34

W pierwszym od Wimbledonu występie powracająca do rywalizacji Petra Kvitova w 2. rundzie zawodów w Cincinnati uległa Marii Sakkari. Uraz pleców z Toronto zmusił do wycofania się z zawodów Serenę Williams.

Czeszka rakietę skrzyzowała z Marią Sakkari i to właśnie Greczynka zapisała na swoim koncie partię otwarcia, chociaż przegrywała 2-4. Wówczas wygrała cztery kolejne gemy i to ona prowadziła trzech kwadransach 6-2. Role odwróciły się w secie drugim, gdzie Petra dwa razy przełamała rywalkę (6-2), doprowadzając do decydującej odsłony. Decydujący cios dość niespodziwanie zadała Sakkari. Wyszła na prowadzenie 5-3, a po chwili przy własnym podaniu zakończyła spotkanie (6-3). O ćwierćfinał Maria powalczy z Aryną Sabalenką albo Saisai Zhang.

Dwusetową porażkę poniosła rodaczka Petry, Barbora Strycova. Od niej lepsza okazała się Daria Kasatkina. W pierwszym secie dość długo toczyła się walka gem za gem, ale cios na wagę zwycięstwa zadała Rosajnka, co pozowliło jej triumfować 6-4. Mimo czterech przełamań w drugiej odsłonie doszło do tie-breaka. W nim Kasatkina prowadziła już 6-2, ale wygrala dopiero 11-9. W trzeciej rundzie Dasza zmierzy się z Madison Keys.

Zmagania w turnieju zakończyły już też Julia Goerges i Jessica Pegula. Niemka nie sprostała Sofii Kenin; Amerykanka po dwóch godzinach spędzonych na korcie triumfowała 6-4 7-6(6) i jej kolejną oponentką będzie Zarina Diyas. To właśnie Kazaszka wyeliminowała wspomnianą Pegulę 7-5 6-4.