WTA Cincinnati: Azarenka i Sharapova poza turniejem

« powrót | Data publikacji: 14-08-2019 21:42

Maria Sharapova i Viktoria Azarenka już na 2. rundzie zakończyły zmagania w turnieju rangi Premier 5 Western & Southern na kortach ziemnych w Cincinnati.

Białorusinka po raz kolejny spotkała się z Donną Vekić, i tak jak w San Jose, tak i teraz uległa jej w dwóch setach. Chorwatka w premierowej odsłonie dwukrotnie przełamała rywalkę i prowadziła 4-0, by kilka minut później wygrać 6-2. Bardzo dlugo w drugim secie utrzymywał się remis (4-4). Decydujący cios w końcówce zadała Donna, triumfując ostatecznie 7-5. Jej kolejną oponentką będzie Venus Williams.

Z turniejem pożegnała się też Maria Sharapova. Rosjanka trafiła na Ashleigh Barty i zaskakująco szybko objęła prowadzenie 3-1. Z każdą piłką turnejowa "jedynka" grała jednak coraz lepiej i najpierw wyrównała na 3-3, by wygrać 6-4. W drugiej odsłonie Maria zapisała na swoim koncie tylko jednego gema i przegrała 106. Ash w kolejnej rundzie zmierzy się z Anett Kontaveit.

Problemem ze zwycięstwem nie miały za to Karolina Pliskova, Elina Svitolina oraz Aryna Sabalenka. Pierwsza z nich straciła zaledwie cztery gemy w meczu z Yafan Wang (6-1 6-3) i o miejsce w ćwierćfinale powalczy z Rebeccą Peterson. Ukrainka z kolei wyeliminowała Elise Mertens 6-4 6-1 i jej kolejną przeciwniczką będzie Sofia Kenin lub Zarina Diyas. Wsppomniana Sabalenka pokonała 6-4 6-3 Saisai Zhang i rakietę skrzyżuje z Marią Sakkari.

Dwie godziny na korcie spędziła Simona Halep, która w pierwszym secie dała się dwa razy przełamać Ekaterinie Alexandorvej (3-6). Zaciety był też drugi set, ale doświadczenie wzęło górę i Halep triumfowała 7-5. Podobnie było w decydującej odsłonie, gdzie Simona w końcówce wyszła na 5-4, a wygrała 6-4. Kolejną przeciwniczką byłej liderki rankingu będzie Madison Keys albo Daria Kasatkina.