WTA Cincinnati: Świątek ogrywa 25. rakietę świata

« powrót | Data publikacji: 12-08-2019 22:47

Iga Świątek zaliczyła pewny debiut w imprezie Western&Southern Open w Cincinnati. 18-letnia Polka awansowała do 2. rundy, na otwarcie eliminując 25. rakietę globu, Francuzkę Caroline Garcię bez straty seta.

Polka do zawodów W&S Open przebiła się przez dwustopniowe eliminacje, wygrywając dwa trzysetowe maratony. Na otwarcie debiutanckiego występu w turnieju głównym los skojarzył ją z pierwszą rakietą Francji, obecną 25. tenisistką, która jeszcze we wrześniu ubiegłego roku zajmowała 4. miejsce w rankingu WTA - Caroline Garcią.

Do stanu 2-2 panie zgodnie utrzymywały podanie, lecz wraz z dalszym rozwojem sytuacji Iga skutecznie zaczęła spychać rywalkę do defensywy i wykorzystywać jej bezbarwną postawę okraszoną dużą ilością niewymuszonych błędów. Najpierw Świątek wyszarpała breaka na 3-2 po grze na przewagi, kolejnego dołożyła pewnie na 5-2. Podrażniona Trójkolorowa nie pozwoliła Polce domknąć seta przy własnym serwisie i zaczęła sprawnie odrabiać straty. Iga zaliczyła jeszcze breaka na 6-5, ale ponownie nie zwieńczyła dzieła. Dwa pierwsze break pointy w 12. gemie Świątek obroniła, przy trzecim Garcia zaliczyła zwycięską kontrę. W tie-breaku była jednak tłem dla naszej rodaczki. Biało-czerwona znakomicie wykorzystywała geometrię kortu, czytała zagrania rywalki i bezłędnie przyśpieszała grę bezbłędnie, zwyciężając 7-1.

Po nieco dłuższej przerwie i wizycie na korcie ojca Caroline, Polka pewnie utrzymała na sucho podanie. Francuzka miała szansę przełamać Polkę na 2-1, lecz wyrzuciła bekhend przy break poincie a potem nadziała się na asa i zwycięskiego lga Świątek. 18-letnia legionistka nie zamierzała zwalniać i wciąż rozdawała karty. Głębokim returnem po drugim podaniu uzyskała breaka na 3-1 a po chwili pewnie podwyższyła na 4-1. Coraz bardziej zdenerwowana Garcia oddała inicjatywę w pełni - w 5. gemie ponownie oddała serwis po forhendowym kątowym winnerze Polki, a gdy ta podawała na mecz nie poradziła sobie z żadnym jej serwisem. Świątek po godzinie i 34 minutach triumfowałą 7-6(1), 6-1. W 2. rundzie jej rywalką będzie Angelique Kerber lub Anett Kontaveit.

ŹRÓDŁO: inf własna / FOT. zimbio.com