WTA Cincinnati: Sakkari i Barty odwróciły losy meczu

« powrót | Data publikacji: 15-08-2019 20:33

Maria Sakkari i Ashleigh Barty chociaż przegrały pierwszego seta w 3. rundzie imprezy w Cinacinnati, to ostatecznie cieszyły się z awansu do ćwierćfinału. To samo udało się osiągnąć Venus Williams.

Starsza z sióstr Williams dość wysoko przegrała pierwszego seta meczu z Donną Vekić. Chorwatka wygrała pięc gemów z rzędu, co pozwoliło jej triumfować 6-2. Losy odwróćiły się w drugiej odsłonie, w której Amerykanka błyskawicznie odskoczyła na 5-1. Udało jej się doprowadzić do decdującej odsłony, triumfując 6-3. Taki sam wynik padł w trzecim secie. Wówczas Venus dwa razy przełamała tenisistkę z Bałkanów (6-3) i mogła cieszyć się z awansu do ćwierćfinału, gdzie zagra z Madison Keys albo z Simoną Halep.

Niedawna pogromczyni Igi Świątek, Anett Kontaveit nie znalazła sposobu na Ashleigh Barty. Australijika co prawda po pół godziny gry przegrywała 4-6, ale dwa kolejne sety rozstrzygnęła na swoją korzyść. Drugiego wygrała 7-5, a w trzecim przegrywała 3-5, jednak udało jej się wyrównać na 5-5, a później zadać decydujący cios i zwycięzyć 7-5. Na drodze Ash stanie teraz Maria Sakkari. Greczynka podobnie jak Barty odwróciła losy meczu. Przegrywała z Aryną Sabalenką 6-7(4), a w drugiej odsłonie wróciła ze stanu 1-4, zapisując na swoim konci pięć kolejnych gemów (6-4). W trzeciej z kolei raz przełamała Białorusinkę i wygrała (6-4).

Trudny, ale dwusetowy mecz ma za sobą Karoliną Pliskova. Czeszka, która rakietę skrzyżowała z Rebeccą Peterson 7-5 6-4, chociaż przegrywała 3-4 ze stratą podania. Była pierwsza rakieta globu o półfinał zagra ze Sloane Stephens lub Svetlaną Kuznetsovą.