WTA Cincinnati: Linette triumfuje po dramatycznej batalii, Polka o krok od turnieju głównego

« powrót | Data publikacji: 13-08-2017 00:07

Magda Linette od zwycięstwa rozpoczęła walkę o występ w głównej drabince turnieju rangi WTA Premier 5 w Cincinnati. Polka po niezwykle zaciętym spotkaniu, składającym się z trzech Tiebreaków okazała się lepsza od Amerykanki Caroline Dolehide.

Aby znaleźć się w głównej drabince turnieju Western&Southern Open 2017 poznanianka musi z powodzeniem przejść przez dwustopniowe kwalifikacje. Pierwszy krok ku realizacji tego celu dwudziestopięciolatka wykonała w sobotę, pokonując po morderczej walce posiadającą "dziką kartę" reprezentantkę gospodarzy Carpline Dolehide.

Premierowy set dzisiejszego spotkania obfitował w szanse breakpointowe dla obu tenisistek, ale na pierwsze przełamanie musieliśmy czekać do piątego gema. Jego autorką została Polka, która zdobytą przewagę udokumentowała wygranym podaniem, wychodząc na prowadzenie 4-2. Młoda Amerykanka nie potrzebowała jednak wiele czasu na odrobienie strat i szybko doprowadziła do remisu 4-4. W kojejnych gemach Dolehide nie zamierzała spuszczać z tonu i w gemie numer dziesięć zmusiła Linette do obrony dwóch piłek setowych. Nasza tenisistka wyszła jednak z opresji i po kolejnych dwóch gemach o losach tej partii musiał decydować Tiebreak. Dodatkową rozgrywkę świetnie rozpoczęła Dolehide, błyskawicznie obejmując prowadzenie 4-0. Słynąca z waleczności Polka nie zamierzała się jednak poddawać i doprowadziła do stanu równowagi. Przy stanie 4-5 poznanianka nie wytrzymała jednak presji, przegrywając dwie piłki przy własnym podaniu. Po 67 minutach rywalizacji w pierwszym secie Amerykanka triumfowała 7-6 (4).

Uskrzydlona Dolehide z wysokiego "C" rozpoczęła także drugą partię. Już w trzecim gemie zdołała odebrać Linette podanie, a w kolejnym gemie serwisowym Polki mogła pokusić się o podwójne przełamanie, ale poznanianka zdołała oddalić zagrożenie w postaci czterech breakpointów. Mimo trudnej sytuacji Linette po raz kolejny dała pokaz swojej nieustępliwości, odrabiając straty w ostatnim możliwym momencie i doprowadzając do stanu 5-5. O wyniku tej partii zadecydował drugi w tym spotkaniu Tiebreak. Pierwsze trzy piłki dodadkowego gema padły łupem Polki, ale wówczas Amerykanka podkręciła tempo, czego efektem było wypracowanie przez nią dwóch piłek meczowych. W kryzysowym momencie Linette po raz kolejny pokazała jednak charakter, zapisując na swoim koncie cztery kolejne punkty, a tym samym zwyciężając w drugim secie 7-6 (6).

W trzecim secie pojedynku na korcie w dalszym ciągu toczyła się zażarta walka. Żadna z tenisistek nie zamierzała oddać pola przeciwniczce. Obie zawodniczki skrupulatnie pilnowały własnego podanie, choć Amerykance wygrywanie swoich serwisów przychodziło z nieco większym trudem. Ukoronowaniem tej niezwykle zaciętej rywalizacji był tiebreak trzeciego seta. W nim zdecydowaną przewagę osiągnęła nasza reprezentantka, nie pozwalajając już odebrać sobie zwycięstwa. Po ponad dwustu minutach walki na korcie Linette zwyciężyła 6-7 (4), 7-6 (6), 7-6 (3).

O miejsce w głównej drabince zawodów w Cincinnati Polka powalczy w niedzielę z kazachską tenisistką Zariną Dias, która w trzech setach okazała się lepsza od Niemki Mony Barthel (3).