WTA Cincinnati: Kontaveit kolejną rywalką Świątek, klęska broniącej tytułu Bertens

« powrót | Data publikacji: 13-08-2019 21:09

Estonka Anett Kontaveit w dwóch setach rozprawiła się z Angelique Kerber i to ona będzie rywalką Igi Świątek w 2. rundzie zawodów w Cincinnati. Broniąca tytułu Kiki Bertens po dreszczowcu uległa Venus Williams.

Większość polskich kibiców z pewnością zacierała ręcę na pojedynek 2. rundy Igi Świątek z mieszkającą w Puszczykowie Angelique Kerber. Znajdująca się ostatnio w słabej formie Niemka nie przeszła jednak w Cincinnati premierowej przeszkody. Turniejowa "13" nie poradziła sobie z Anett Kontaveit i uległa Estonce po raz trzeci w karierze a rywalizowały dziś po raz czwarty. Dwa perfekcyjne gemy otwarcia dały Estonce prowadzenie 2-0, lecz Angie stratę tą oraz kolejną po utracie pdoania na 1-3 odrobiła. Wyrównana potyczka skończyła się w tie-breaku, choć Anett miała setbila w 12. gemie. Faworyzowana Kerber prowadziła w dodatkowej rozgrywce już 4-2 i miała w górze piłkę setową, lecz 23-latka zachowała zimną krew i triumfowała 9-7. Zdezorientowana Niemka przespała początek 2. set i zanim się obejrzała przegrywała 0-4 z podwójnym breakiem. Kontaveit zaliczki nie roztrwoniła i zwycieżyła 6-2.

Wtorkowe zmagania toczyły się na razie z powodzeniem dla Amerykanek, choć dwie z nich dostarczyły swym kibicom wielu emocji w ponad dwugodzinnych dreszczowcach. Venus Williams rozegrała znakomite spotkanie i odniosła dtugie w sezonie zwycięstwo nad zawodniczką z TOP5, pozbawiając szans na obronę w Ohio tytułu Holenderkę Kiki Bertens. Venus szybko narzuciła rywalce zabójcze tempo i seta otwarcia wygrała w stosunku 6-3, lecz w kolejnej odsłonie zwolniła nieco rękę i do gry wróciła Pomarańczowa, szturmem odskakując na 4-0. 39-latka ruciłą się w pogoń i odrobiła podwójnego breaka, lecz w kluczowym momencie nie utrzymała podania. Drugiej pomocnej dloni Kiki nie zmarnowała i zwycieżyła 6-3. Pokaz siły Venus dała w 3. secie, zwłaszcza jeśli chodzi o serwis. Co prawda zawiódł on ją gdy podawała na seta przy stanie 5-3, lecz Williams poprawiła się w tie-breaku i rozbiła Kiki 7-4.

Jeszcze większy roller coaster zafundowały kibicom Madison Keys i Garbine Muguruza. W każdym z trzech setów solidarnie przełamywały się po razie w początkowej fazie. Dwa pierwsze skończyły się tie-breakiem - pierwszego w stosunku 7-4 wygrała Hiszpanka, drugiego ze stanu 3-5 na 7-5 wyciagnęła Amerykanka. Gdy w decydującej odsłonie zapowiadało się na powtórkę Keys zadała kluczowy cios, w 10. gemie posyłając przy podanu Garbine i drugim meczbolu zwycięski return z bekhendy (6-4). Losy rodaczke podzieliły Jannifer Brady i Carla Suarez. Jankeska pokonała 6-2, 6-2 Ons Jabeur, Hiszpanka uległa 4-6, 1-6 Rosjance Ekaterinie Alexandrovej.

Bez strat awans uzyskały Donna Vekić, Saisai Zheng i Victoria Azarenka. Chorwatka wyeliminowała Katerinę Siniakovą (6-4, 6-3), Chinka odprawiła Viktoriję Kuzmovą (6-3, 6-1). Po kreczu rywalki, Belindy Bencić do kolejnej fazy imprezy wskoczyła Białorusinka. Szwajcarka skreczowała na początku drugiej odsłony, przy prowadzeniu Viki 6-4, 1-0.

ŹRÓDŁO: inf własna / FOT. zimbio.com