WTA Birmingham: Dobry początek Fręch i Świątek

« powrót | Data publikacji: 15-06-2019 17:30

Magdalena Fręch jak i Iga Świątek awansowały dziś do drugiej rundy eliminacji turnieju International na kortach trawiastych w Birmingham.

Światek w swoim pierwszym meczu na trawie w tym sezonie spotkała się z Martiną Trevisan i rozstrzygnęła go na swoje konto w dwóch setach. Polka w eliminacjach rozstawiona jest z numerem pierwszym i dość szybko wyszła na prowadzenie w dziejszym meczu. W szóstym gemie wykorzystała breaka i odskoczyła na 4-2. Taka przewaga pozowliła jej wygrać seta 6-4. Podobnie było w drugiej partii, gdzie Polka jeden raz przełamała Włoszkę i wygrała 6-3. O wejście do finału Iga zagra z Destanee Aiavą.

Cztery gemy w swoim starciu straciła Magdalena Fręch. Łodzianka rakietę skrzyżowała z Jessiką Ponchet. Na dziewięć gemów w pierwszym secie aż osiem należało do returnuących. Swoje podanie utrzymała tylko Magda, co pozowliło jej wygrać 6-3. W drugim Francuzka ugrała tylko jednego gema i to Polka mogła cieszyć się z awansu do półfinału, gdzie powalczy z Bernardą Perą.

Jeśli zarówno Iga, jak i Magda wygrają swoje kolejne spotkanie to wejście do turnieju głównego rozstrzygną między sobą.