WTA 125k Limoges: Tytuł dla Niculescu

« powrót | Data publikacji: 12-11-2017 19:07

Monica Niculescu w dwóch setach pokonała Antonię Lotner i zwyciężyła w turnieju rangi Challenger we francuskim Limoges.

Trzy lata temu tenisistki spotkały się po raz pierwszy. Wówczas w turnieju w Luksemburgu drugiej rundzie Rumunka wygrała 6-2 6-3. Dziś już w pierwszym gemie Niculescu pokusiła się o przełamanie, jednak po kilkunastu minutach Niemka wyrównała na 3-3 za drugą szansą. Długa wynik remisowy się nie utrzymał, bo turniejowa "piątka" przełamała po raz drugi na 5-4, a seta skończyła za pierwszą piłką setową.

Znacznie mniej emocji było w drugiej partii. Niculescu na samym początku dwukrotnie odebrała podanie Lotner i prowadziła już 4-0. To wystarczyło, by triumfować 6-2 i cieszyć się z pierwszego tytułu w tym sezonie.

Rumunka wygrała już trzy turnieje rangi WTA w swojej karierze. Ostatni raz triumfowała w zeszłym roku w Luksemburgu, pokonując w finale Petrę Kvitovą 6-4 6-0.