WTA 125k Guadalajara: Magda Linette w ćwierćfinale

« powrót | Data publikacji: 14-03-2019 09:06

Dziś w nocy polskiego czasu Magda Linette awansowała do ćwierćfiinału turnieju WTA 125k w Meksyku, pokonując w trzech setach Conny Perrin.

Polka w imprezie rozstawiona jest z numerem ósmym, ale źle rozpoczęła spotkanie ze Szwajcarka, bowiem już w pierwszym gemie nie utrzymala podania. Starty odrobiła blyskawicznie (1-1), a decydujący cios zadała w szóstym gemie. Wypracowała sobie dwie okazje na przełamanie i odskoczyła na 4-2, a po chwili podwyższyła na 5-2. Zanim jednak wygrała partię otwarcia, odparła szanse na zwielowanie strat przez Szwajcarkę. Ta ich nie wykorzystała i to Linette triumfowała 6-3.

Druga odsłona była bardzo wyrównana i mimo licznych okazji, żadna z tenisistek nie pokusiła się o przełamanie. To nastapiło w ostatnim, dwunastym gemie. Perrin uzyskała prowadzenie 40-15 i za pierwszą piłką zakończyła seta (7-5).

Perrin poszła za ciosem i wygrała pierwszego gema decydującej partii, broniąc pięć break pointów. Była to jedyna rozgrywka, którą kwalifikantka zapisała na swoim konicie. Sześć kolejnych gemów należało do Polki, która ostatecznie po dwóch godzinach gry awansowała do ćwierćfinału (6-3 5-7 6-1) i tam spotka się z Fioną Ferro. Francuzka wyeliminowała turniejową "dwójkę", Annę-Karolinę Schmiedlovą 6-4 6-1.