WTA 125k Bol: Zidansek blisko obrony tytułu

« powrót | Data publikacji: 08-06-2019 21:51

Tamara Zidansek potrzebuje tylko jednego zwycięstwa, by obronić tytuł wywalczony rok temu w chorwackim Bol w turnieju rangi WTA 125k. Jej przeciwniczką będzie Sara Sorribes Tormo.

21-latka rakietę skrzyżowała w półfinale z Kają Juvan i to właśnie ona rozstrzygnęła premierową partię na swoją korzyść. Oddała rywalce zaledwie dwa gemy (6-2). Później do głosu doszła już faworytka imprezy. W drugim secie po kilku przełamaniach, decydujący cios w końcówce zadała Zidansek, triumdując 7-5. Podrażniona Juvan w decydującej odsłonie prowadziła już nawet 4-0 z dwoma przełamaniami, ale przewagi nie dowiozła do końca. Tama chociaż przegrywała 2-5, to wygrała pięć kolejnych gemów i awansowała do finału imprezy.

Tam zagra z Sarą Sorrines Tormo, Hiszpanką, która pokonała Annę-Karolonę Schmiedlovą. Turniejowa "dwójka" szybko wyszła na prowadzenie w pierwszym secie (3-1), ale Słowenka straty wyrównała (3-3). Wówczas decydujący cios zadała Sorribes Tormo. Wyszla na 5-4, by triumfować 6-4. W drugim secie Hiszpanka nie straciła ani jednego gema i pewnie awansowała do ścisłego finału.