Wozniacki: ten rok wiele mnie nauczył

« powrót | Data publikacji: 14-10-2013 22:02

Caroline Wozniacki nie najlepiej rozpoczęła ten sezon i poniosła kilka druzgocących porażek w pierwszych rundach ważnych turniejów, natomiast w imprezach wielkoszlemowych grała słabo. Końcówka tego roku jest jednak bardzo udana dla duńskiej tenisistki, która zaczyna powoli piąć się w górę kobiecego rankingu.

 

Wozniacki przez niemal cały sezon zamykała pierwszą dziesiątkę rankingu WTA, a był nawet moment, kiedy znalazła się poza czołówką najlepszych tenisistek świata. Od imprez podprowadzających pod wielkoszlemowy US Open 23-letnia zawodniczka zdecydowanie lepiej poczyna sobie na korcie, czego potwierdzeniem są dobre wyniki. W ostatnim czasie Dunka osiągnęła: ćwierćfinał w Cincinnati, półfinał w New Haven, półfinał w Tokio oraz ćwierćfinał w Pekinie.

 

- Ten rok wiele mnie nauczył i mam nadzieję, że skorzystam z tego doświadczenia w przyszłym sezonie - powiedziała Wozniacki. Muszę utrzymać taki poziom gry jaki prezentuję i mam nadzieję, że przyszły rok będzie udany dla mnie.

 

Dunka polskiego pochodzenia przez 67 tygodni zajmowała pierwsze miejsce w rankingu WTA i aż dwukrotnie kończyła sezon z "jedynką" przy nazwisku.

 

- Wtedy spełniło się moje marzenie. To było coś o czym zawsze marzyłam i chciałam osiągnąć. Udało mi się dojść do tego w tak młodym wieku, więc byłam naprawdę szczęśliwa. Oczywiście wtedy stajesz się celem i każdy chce Cie pokonać. Z pewnością dlatego tak niewielu tenisistkom udaje się utrzymać tą wysoką pozycję. Z dnia na dzień jest trudniej i trudniej. Jestem dumna z tego, że dwa sezony zakończyłam jako liderka kobiecego rankingu.

 

Wozniacki w samych ciepłych słowach wypowiada się także o obecnej liderce kobiecego tenisa, Serenie Williams, która w tym roku zdobyła swój 17-sty wielkoszlemowy tytuł.

 

- Serena jest niezwykłą tenisistą. Kiedy gra swój najlepszy tenis, osiąga wyższy poziom od nas wszystkich. Ona jest bardzo silna, doświadczona i co najważniejsze zdeterminowana. To jaką jest wielką mistrzynią potwierdza chociażby liczba jej tytułów wielkoszlemowych. Takich wyników nie osiąga się przez przypadek. Serena jest także wspaniałą osobą, pomimo tego wszystkiego co udało jej się dokonać. Szanuję ją za to wszystko.

 

KK

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X