Wimbledon: Zwycięstwo Djokovica pod zamkniętym dachem

« powrót | Data publikacji: 27-06-2013 22:13

Lider męskiego zestawienia – Novak Djokovic – potrzebował trzech setów (7-6[2]  6-3  6-1), aby wyeliminować amerykańskiego kwalifikanta Bobby’ego Reynoldsa. Ze względu na deszcz, tenisiści większość pojedynku rozegrali na zadaszonym korcie centralnym.

Serb w kolejnej rundzie zagra ze zwycięzcą starcia Jeremy’ego Chardy’ego z kwalifikantem Janem-Lennardem Struffem. Mecz ten z powodu warunków atmosferycznych został przerwany i przeniesiony na jutro. Do przerwy prowadził drugi z tenisistów 2-6  7-5  2-1.

Reynolds od początku spotkania z zaciekłością bronił swoich podań. 25-latek z Belgradu wprawdzie wypracował 4 brreak pointy, ale żadnego z nich nie potrafił wykorzystać. Rozstrzygnięcie padło dopiero w tie-breaku, którego Djokovic wygrał do dwóch i zakończył premierową odsłone po 52 minutach.

Djoko rozkręcił się dopiero w kolejnej partii. Najwyżej rozstawiony zawodnik wygrał aż 91 procent punktów serwisowych i zaliczył 13 piłek kończących. Wykorzystał też 2 z 9 szans na przełamanie.

Mimo starań Reynoldsa, Novak wyszedł na prowadzenie 3-0 w trzecim secie i utrzymując przewagę, przypieczętował awans po godzinie i 54 minutach walki. Do 35. zwycięstwo tenisisty z Belgradu w tym sezonie na 40 rozegranych spotkań.

Porażka Amerykanina oznacza, że po raz pierwszy od 101 lat, żaden z reprezentantów USA nie zameldował się w 3. rundzie Wimbledonu. W tegorocznym  turnieju głównym w All England Club wzięło udział 11 zawodników zza Atlantyku.

Djokovic natomiast, został jedynym byłym mistrzem Wilmbledonu, pozostającym w stawce. Wcześniej odpadli Rafael Nadal (mistrz z 2008 i 2010 roku), Lleyton Hewitt (mistrz z 2002) oraz siedmiokrotny triumfator impezy przy Church Road – Roger Federer (mistrz z lat 2003-2007 oraz 2009 i 2012).