Wimbledon: Świetne otwarcie Djokovicia

« powrót | Data publikacji: 23-06-2014 21:53

Novak Djoković od przekonującego zwycięstwa rozpoczął zmagania na kortach trawiastych Wimbledonu. Serb w 1. rundzie pokonał Kazacha Andreja Gołubiewa 6-0 6-1 6-4.

Serb Novak Djoković od imponującego zwycięstwa rozpoczął turniej na londyńskich kortach Wimbledonu. Wicelider rankingu w 1. rundzie nie miał żadnych problemów z Kazachem Andrejem Gołubiewem. 56. tenisista globu w starciu z Djokoviciem ugrał zaledwie 5 gemów. Było to czwarte spotkanie obu zawodników w głównym cyklu. Jak na razie reprezentant Kazachstanu tylko raz wygrał seta z utytułowanym singlistom z Półwyspu Bałkańskiego.

Pierwsze dwa sety dzisiejszego meczu zostały całkowicie zdominowane przez Djokovicia. Pewny siebie Serb w ciągu 47 minut pozwolił Gołubiewowi na zdobycie zaledwie jednego gema. Kazach w miarę równą walkę z drugim tenisistą świata nawiązał dopiero w trzecim secie. Djoko jednak w decydującym momencie wrzucił trzeci bieg i zapisał tę część meczu również na swoim koncie.

W ciągu 88 minut meczu Djoković wykorzystał 6 z 15 szans na przełamanie, a sam ani razu nie pozwolił rywalowi na wywalczenie choćby jednego breaka. Ponadto Serb zaserwował siedem asów i łącznie zdobył 35 punktów więcej od swojego przeciwnika (92-57). Wicelider rankingu zakończył mecz z dodatnim bilansem piłek wygranych bezpośrednio do niewymuszonych błędów (34-14). Z kolei Kazach w tym elemencie zanotował ujemną statystykę (15 winnerów, 22 błędy własne).

W 2. rundzie rywalem Djokovicia będzie Radek Stepanek. Doświadczony Czech na inaugurację pokonał Urugwajczyka Pablo Cuevasa 6-2 6-4 6-4.