Wimbledon: Sensacji nie było, ale niespodzianka tak

« powrót | Data publikacji: 23-06-2014 17:54

Paula Kania sprawiła sporo problemów turniejowej dwójce, Na Li w I rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Polka była bliska zwycięstwa w pierwszym secie, ale ostatecznie musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej rywalki przy wyniku 7-5, 6-2.

Pochodząca z Sosnowca zawodniczka rozpoczęła spotkanie wyśmienicie. Kania przełamała rywalkę już w pierwszym gemie i pokazała, że nie zamierza łatwo oddawać pola Chince. Paula skutecznie utrzymywała własne podanie, pewnie wygrywając kolejne partie serwisowe do stanu 3-2. Wówczas Polka musiała bronić break pointa. To się jej udało, lecz sztuki tej nie powtórzyła już przy okazji serwisu na zwycięstwo w całym secie. 22-latka straciła przegrała do 30 i od tego momentu to rywalka przejęła inicjatywę, wygrywając dwa kolejne gemy i całego seta 7-5.

Druga odsłona meczu nie zaczęła się już tak dobrze. Paula szybko straciła serwis i wydawało się, że Li Na dopełni już tylko formalności. Polka poderwała się jeszcze do walki i wywalczyła rebreaka w trzecim gemie. To nie przeszkodziło Chince wyjść na prowadzenie 5-1. Wówczas Li nie wykorzystała dwóch piłek meczowych, co zemsciło się kolejnym breakiem dla grającej bez kompleksów Kani. Rozstawiona z numerem dwa zawodniczka szybko wyciągnęła jednak odpowiednie wnioski i skarciła młodszą rywalkę, kończąc mecz przełamaniem.

Polka po serii świetnych występów w kwalifikacjach rozpaliła nadzieje kibiców na wielki wynik w I rundzie. Niestety nie udało jej się odprawić jednej z faworytek do końcowego zwycięstwa, ale i tak swoją nieszablonową i urozmaiconą grą pozostawiła po sobie fantastyczne wrażenie.

Kania swój debiutancki występ na Wimbledonie okrasiła 9 winnerami, popełniając przy tym 20 błędów. 20 oczek bezpośrednio wygranymi piłkami zapewniła sobie Li Na, która myliła się zaledwie 12 razy.

- Byłam zdenerwowana, bo nie wiedziałam czego oczekiwać po jej grze. Doskonale korzystała z moich uderzeń i jej gra była bardzo niewygodna - mówiła po meczu Li Na.