Wimbledon: Del Potro ostatnim ćwierćfinalistą

« powrót | Data publikacji: 10-07-2018 16:01

Juan Martin del Potro jako ostatni zapewnił sobie miejsce w ćwierćfinale wielkoszlemowego Wimbledonu, eliminując w czterech setach Gillesa Simona. Pojedynek Argentyńczyka z Francuzem wczoraj przerwano z powodu ciemności przy stanie 2-1 dla Palito. Dziś dopełnił on dzieła.

Pojedynek Argentyńczyka z Francuzem rozpoczął się wczoraj po godzinie 18. Po trzech godzinach rywalizacji udało się rozegrać trzy sety - w dwóch pierwszych Palito był górą po super tie-breakach, w trzecim Francuz wrócił do gry i triumfował 7-5. Zapadające ciemności uniemożliwiły dalsze zmagania i mecz ten przełożono na wtorek.

Wznowienie pojedynku obaj tenisiści rozpoczęli od pewnego zachowania serwisu. Autowy bekhend ze strony Argentyńczyka i podwójny błąd serwisowy pozwoliły Francuzowi uzyskać przełamanie i wyjść na 3-1. Z prowadzenia nie cieszył się jednak długo, bowiem del Potro mimo, że przy dwóch pierwszych szansach na rebreaka wyrzucał bekhendy, przy trzeciej błąd popełnił Trójkolorowy. Panowie zgodnie przełamali się raz jeszcze w końcówce i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był trzeci tie-break. Po posłaniu asa Juan uzyskał piłkę meczową, a przy niej ofensywną grą wymusił błąd rywala (7-6(7-5)).

Juan Martin del Potro do ćwierćfinału Wimbledonu awansował po pięciu latach, kiedy do zatrzymał się dopiero w półfinale. Jego tegorocznym rywalem w boju o najlepszą czwórką będzie Rafael Nadal. Zajmujący pierwsze miejsce w rankingu ATP Hiszpan do Last8 wrócił po 7 latach, nie tracąc w czterech meczach choćby seta.

ŹRÓDŁO: inf własna / FOT. zimbio.com