Wimbledon: Niespodziewana porażka Kerber, Robson przechodzi dalej

« powrót | Data publikacji: 28-06-2013 19:35

Niemiłą niespodziankę swoim fanom sprawiła Angelique Kerber (WTA 7). Ubiegłoroczna półfinalistka Wimbledonu dziś poległa w meczu drugiej rundy przeciwko Kai Kanepi (WTA 46) z wynikiem 6-3  6-7(6)  3-6. Dalej awansowała za to nadzieja gospodarzy - Laura Robson (WTA  38).

Przegrana reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów była praktycznie abstrakcyjna. Rozstawiona z numerem 6. zawodniczka bez większych problemów wygrała premierowego seta, a w kolejnym wyszła na prowadzenie 5-1. Kiedy los meczu wydawał się być już przesądzony, do gry weszła Kanepi, która dokonała niemożliwego. Estonka zaczęła się popisywać swoim najlepszym tenisem i zapisała na swoim koncie siedem z ośmiu kolejnych gemów, a w rezultacie zapewniła sobie awans.

Szczęście uśmiechnęło się za to do Robson, która pojedynek z Marianą Duque-Marino (WTA 117) miała rozegrać już w czwartek. Przy stanie 2-1 dla Kolumbijki gra została jednak wstrzymana z powodu deszczu i przeniesiona na kolejny dzień. Tym razem
wypoczęta Brytyjka weszła w mecz bardzo agresywnie, dzięki czemu odskoczyła na 5-2. Całe spotkanie zamknęła na swoją korzyść w dwóch setach, wynikiem 6-4  6-1.

- Nie sądziłam, że będę mogła tak dobrze zagrać. To dla mnie wielkie zwycięstwo - powiedziała dziennikarzom zwyciężczyni. - Każdy występ na korcie centralnym jest dużym wyzwaniem. Tłum pod dachem wydaje się być głośniejszy, co z jednej strony może trochę peszyć, ale z drugiej też ekscytować. Ja cieszyłam się z tej atmosfery.

Kolejną rywalką Robson będzie Marina Erakovic (WTA 71). Kanepi z kolei stanie na drodze Polki - Urszuli Radwańskiej (WTA 44).