Wimbledon: Nadal i Isner uzupełnili grono półfinalistów

« powrót | Data publikacji: 11-07-2018 22:18

Rafael Nadal odwrócił losy meczu z Juanem Martinem del Potro i awansował do półfinału turnieju rozgrywanego na trawiastych kortach Wimbledonu. Po raz pierwszy w tej fazie zmagań wielkoszlemowych znalazł się John Isner. Amerykanin wyeliminował Milosa Raonicia.

Rafael Nadal i Juan Martin del Potro stworzyli kibicom trwające cztery godziny i pięćdziesiąt dwie minuty widowisko stojące na bardzo wysokim poziomie. Pierwszą partię wygrał Hiszpan, przełamując serwis Argentyńczyka w dwunastym gemie. Lider rankingu miał szanse na wygranie także drugiej partii, ale zmarnował cztery piłki setowe. Ostatecznie stan pojedynku został wyrównany.

W trzeciej odsłonie obaj zawodnicy pewnie utrzymywali własne podania aż do dziesiątego gema. Wówczas Argentyńczyk zaatakował serwis Nadala i objął prowadzenie 2-1 w setach. Del Potro, który nie miał dnia przerwy po meczu czwartej rundy, nie był w stanie utrzymać poziomu gry w czwartym secie. Hiszpan bez problemu zdobył przełamanie, które utrzymał do końca tej odsłony.

O awansie do półfinału zadecydowała piąta partia. Tę Argentyńczyk rozgrywał już tylko sercem. Przegrał swoje podanie w piątym gemie i choć wywalczył aż pięć szans powrotnych, to żadnej z nich nie był w stanie wykorzystać. Hiszpan z premedytacją zagrywał skróty, widząc, że rywal gra resztkami sił. W trakcie rozgrywania ostatniego punktu Argentyńczyk upadł na kort, a gdy się podniósł, mógł tylko pogratulować rywalowi awansu do półfinału (7-5, 6-7 (7), 4-6, 6-4, 6-4). Nadal zagra w nim z Novakiem Djokoviciem.

Po raz pierwszy w karierze w półfinale zmagań wielkoszlemowych znalazł się John Isner. Amerykanin przegrał po tie-breaku pierwszą partię starcia z Milosem Raoniciem, a w drugim obronił piłkę setową. Przetrwał trudne chwile, a w secie trzecim i czwartym trzykrotnie odebrał rywalowi podanie. John Isner awansował do półfinału, ani razu nie tracąc swojego serwisu (6-7 (5), 7-6 (7), 6-4, 6-3). Amerykanin zmierzy się z Kevinem Andersonem.