Wimbledon: Nadal, Djoković i Anderson w ćwierćfinale

« powrót | Data publikacji: 09-07-2018 22:29

Rafael Nadal i Novak Djoković nie stracili seta w czwartej rundzie turnieju wielkoszlemowego rozgrywanego na trawiastych kortach Wimbledonu. W ćwierćfinale wystąpi także Kevin Anderson. Z powodu ciemności przerwano mecz Juana Martina del Porto i Gillesa Simona.

Rafael Nadal nie miał żadnych problemów w meczu czwartej rundy. Przez dwa sety grał znakomicie i nie dał rywalowi żadnych szans. W trzecim secie faworyt nieco obniżył poziom i stracił podanie. Nawet wtedy jednak Jiri Vesely nie był w stanie rozstrzygnąć seta na swoją korzyść (3-6, 3-6, 4-6). Nadal awansował do ćwierćfinału i czeka na rywala. Mecz Juana Martina del Potro i Gillesa Simona został przerwany z powodu ciemności. Argentyńczyk wygrał dwa pierwsze sety w tie-breakach, ale w trzecim lepszy okazał się Francuz. Spotkanie ma być dokończone we wtorek.

W ćwierćfinale zagra Kevin Anderson, który po czterosetowej walce wyeliminował Gaela Monfilsa. Francuz fatalnie spisał się w tie-breakach - przegrał w ten sposób trzy partie (6-7 (4), 6-7 (2), 7-5, 6-7 (4)). Afrykaner będzie następnym przeciwnikiem Rogera Federera.

Kei Nishikori zmierzy się z Novakiem Djokoviciem. Serb nie najlepiej rozpoczął mecz z Karenem Chaczanowem, ale szybko poprawił jakość swoich zagrań i triumfował bez straty seta (6-4, 6-2, 6-2). Niezwykle skutecznie serwował - aż 71% pierwszego podania trafiało w karo serwisowe.