Wimbledon: Kerber za mocna dla Uli

« powrót | Data publikacji: 24-06-2014 21:24

Urszula Radwańska na 1. rundzie zakończyła swoją przygodę na wimbledońskiej trawie. Młodsza z krakowskich sióstr przegrała z Niemką Angelique Kerber 2-6 4-6.

Urszula Radwańska nie zdołała wygrać pierwszego w tym sezonie meczu w głównym cyklu. Krakowianka, która powróciła na zawodowe korty w lutym po kontuzji barku, spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Polka w 1. rundzie Wimbledonu wylosowała rozstawioną w imprezie z numerem 9. Angelique Kerber. Reprezentantka Niemiec nie miała we wtorek większych problemów z pokonaniem naszej tenisistki.

Wtorkowe spotkanie 1. rundy rozpoczęło się od przełamania serwisu Radwańskiej. Ula oddała podanie na sucho, a w drugim gemie nie wykorzystała 3 szans na rebreaka. Kerber przy prowadzeniu 2-0 pokusiła się o kolejne przełamanie i mogła spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na korcie. W czwartej odsłonie seta co prawda nasza singlistka odrobiła część strat, ale po chwili ponownie Kerber przełamała serwis Radwańskiej. Seta Niemka zakończyła przy swoim podaniu w ósmym gemie (6-2).

W drugiej części meczu Polka nadal miała problemy z utrzymaniem swojego podania. Po raz kolejny w gemie otwarcia mająca polskie korzenie Kerber zanotowała breaka, ale niemal natychmiast młodsza z sióstr Radwańskich zapisała na swoim koncie rebreaka. W trzecim gemie Ula jednak znowu nie utrzymała nerwów na wodzy i po chwili Kerber wyszła na prowadzenie 4-1. Do końca seta obie tenisistki miały problem z własnym serwisem, ale ostatecznie rozstawiona z numerem 9. singlistka pokonała Polkę 6-2 6-4. Spotkanie trawało zaledwie 59 minut.