Wimbledon: Kania w drabince głównej!

« powrót | Data publikacji: 19-06-2014 19:05

Paula Kania osiągnęła życiowy wynik w turniejach wielkoszlemowych, po raz pierwszy w karierze awansując do drabinki głównej. Polka pokonała w finale eliminacji Shelby Rogers 7-6(12) 4-6 6-3.

We wcześniejszych rundach eliminacyjnych do wielkoszlemowego Wimbledonu nasza reprezentantka nie straciła ani jednego seta, pokonując Polinę Vinogradovą (6-3 6-2) i Claire Feuerstein (q7, 7-5 6-4).

W pierwszym secie tenisistki zaprezentowały dość niekonwencjonalną grę jak na tenis kobiecy. Zawodniczki bardzo konsekwentnie pilnowały własnego serwisu i do stanu 5-5 większych emocji nie oglądaliśmy. Jedenasty gem pierwszej partii mógł okazać się przełomowy - zawodniczki musiały rozegrać aż osiemnaście piłek, aby rozstrzygnąć stan rywalizacji, a Paula nie potrafiła wykorzystać aż trzech break pointów. W tie-breaku sytuacja zupełnie się odwróciła, a tenisistki nagle zaczęły mieć ogromne problemy z własnym podaniem. Po aż dwudziestu sześciu punktach oraz ośmiu piłkach setowych (sześciu Kani), Polce udało się rozstrzygnąć pierwszego seta na swoją korzyść wynikiem 7-6 (14:12).

Drugi set zaczął się dla naszej tenisistki bardzo optymistycznie, po szybkim przełamaniu rywalki i konsekwentnym utrzymywaniu własnego podania szybko wyszła na prowadzenie 4-1. Niestety presja okazała się się zbyt wielka i od tego momentu Kani nie wychodziło już nic, a set zakończył się wynikiem 6-4 dla Amerykanki.

Trzeci set ponownie zaczął się od utrzymywania własnych serwisów, lecz wyraźnie lepsza była gra Polki. Paula udokumentowała to dopiero po siedmiu break-pointach przełamując rywalkę w ósmym gemie. Kania nie oddała prowadzenia już do końca spotkania i ostatecznie triumfowała 7-6(12) 4-6 6-3.

W Wimbledonie wystąpi więc siódemka naszych reprezentantów: Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Michał Przysiężny, Agnieszka i Urszula Radwańskie, Katarzyna Piter i Paula Kania.