Wimbledon: Janowicz nastraszył kibiców

« powrót | Data publikacji: 24-06-2014 16:53

Jerzy Janowicz z dużymi kłopotami uporał się z Somdevem Devvarmanem w I rundzie Wimbledonu. Polak, tak jak i w pierwszym spotkaniu Australian Open pokonał hinduskiego rywala w trzech setach. Jego wtorkowe spotkanie zakończyło się wynikiem 4-6, 6-3, 6-3, 3-6, 6-3.

Forma Jurka przed rozpoczęciem londyńskiej imprezy pozostawała jedną wielką niewiadomą. Łodzianin grał w tym sezonie mocno w kratkę i trudno było prognozować jego szanse na wimbledońskiej trawie, gdzie w końcu broni punktów za udział w półfinale. Wydawałoby się, że Janowicz dał jasny sygnał, przełamując rywala w trzecim gemie. Niestety później było już trochę gorzej. Devaarman szybko wyrównał, a decydującego breaka uzyskał w dziesiątym, ostatnim gemie.

W drugim secie Jerzyk długo nie mógł narzucić rywalowi swoich warunków gry. Na szczęście udało mu się obronić break pointa w drugim gemie i przetrwać moment słabości. Janowicz wykorzystał swoje okazje na przełamania i skończył partię wynikiem 6-3.

Polak świetnie zainaugurował trzecią odsłonę widowiska, szybko wygrywając serwis rywala po zaciętym gemie na równowagi. Jerzy pewnie utrzymywał podanie do stanu 5-3, kiedy to obronił break pointa i po chwili sfinalizował drugą piłkę setową.

Wówczas wydawało się, że łodzianin pójdzie za ciosem i tak też się stało. Janowicz już w pierwszym gemie uzyskał breaka i był coraz bliżej wygranej. Niestety błędy Polaka i zryw Devaarmana kosztowała naszego zawodnika utratę prowadzenia. Hindus wykorzystał dwie z sześciu okazji na breaka i było 2:2.

Decydujący okazał się czwarty gem piątego seta. Obaj panowie długo grali na równowagi, ale ostatecznie Jerzyk skorzystał z czwartej okazji na breaka i dowiózl prowadzenie do końca. Mecz zakończył się po 3 godzinach i 8 minutach gry.

Janowicz w całym spotkaniu zanotował 61 winnerów i aż 60 błędów. Bardzo nierówna postawa Polaka mocno ogranicza oczekiwania wobec naszego reprezentatna, który w II fazie zmierzy się z pogromcą Michała Przysiężnego, Lleytonem Hewittem.