Wimbledon: Isia idzie jak burza

« powrót | Data publikacji: 27-06-2013 18:33

Najlepsza polska tenisistka – Agnieszka Radwańska – w bardzo dobrym stylu awansowała dziś do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju w Londynie. Polka nie dała najmniejszych szans Mathilde Johansson i pewnie zwyciężyła w stosunku 6-1  6-3.

Przedwczoraj – na dobry początek imprezy – Isia poradziła sobie z inną znacznie niżej notowaną zawodniczką – Yvonne Neusburger (6-1  6-1). Tym razem przyszedł czas na tenisistkę z Francji, która w pierwszej rundzie imprezy odprawiła Węgierkę Timeę Babos (4-6  6-1  6-3).

Finalistka zeszłorocznej edycji Wimbledonu od samego początku dzisiejszego pojedynku pokazywała kto będzie rządzić na korcie. Polka grała bardzo pewnie, a od stanu 1-1 nie oddała rywalce ani jednego gema, dzięki czemu pierwszą odsłonę meczu przypieczętowała jednostronnym wynikiem 6-1.

Swoją dominację w meczu starsza z sióstr Radwańskich potwierdziła już na starcie drugiej partii, kiedy to błyskawicznie przełamała podanie rywalki i po chwili wyszła na prowadzenie 2-0. Gem numer trzy przyniósł kolejnego breaka w tym secie, i gdy wydawało się, że od końca meczu dzielą nas już zaledwie minuty, niespodziewanym przełamaniem odwdzięczyła się Johansson. Francuzka dołożyła jeszcze gema przy własnym podaniu i z wyniku 3-0 dla Agnieszki zrobiło się już tylko 3-2. Kilka minut później – przy stanie 4-2 dla Isi – mecz został przerwany z powodu nasilających się opadów deszczu. Po powrocie na kort Francuzka zdołała jednak ugrać już tylko jednego gema. Agnieszka wygrała własne podanie i dorzucając decydującego breaka przy stanie 5-3, zakończyła spotkanie z rezultatem 6-1  6-3.

Radwańska udanie kontynuuje zatem marsz w kierunku obrony punktów sprzed roku, kiedy to udało jej się dotrzeć aż do finału imprezy w All England Club (po 3-setowej walce uległa wówczas Serenie Williams, z którą w tym roku może spotkać się już na etapie półfinału).

Następną rywalką na drodze Agnieszki będzie reprezentantka Stanów Zjednoczonych – Madison Keys. 18-letnia Amerykanka niespodziewanie pozostawiła dziś w pokonanym polu turniejową „trzydziestkę” – Monę Barthel z Niemiec.