Wimbledon: Federer i Nadal pewnym krokiem w 3. rundzie

« powrót | Data publikacji: 27-06-2014 10:18

Rafael Nadal i Roger Federer awansowali w czwartek do 3. rundy Wimbledonu. Z turniejem niespodziewanie pożegnał się Richard Gasquet. Francuz przegrał z utalentowanym Australijczykiem Nickiem Kyrgiosem.

Rafael Nadal zrewanżował się w czwartek Lukasowi Rosolowi za porażkę wimbledońską sprzed dwóch lat. Wówczas Hiszpan przegrał z Czechem w 2. rundzie imprezy. Tym razem na tym samym etapie rozgrywek lider rankingu ATP pokonał reprezentanta naszych południowych sąsiadów w czterech setach. Początkowo wszystko jednak wskazywało, że Nadal ponownie ulegnie niżej notowanemu rywalowi. Czech pierwszą partię wygrał 6-4, a w drugiej odsłonie meczu wyszedł na prowadzenie z przewagą przełamania. Wówczas jednak Hiszpan odrobił stratę breaka i po zaciętym tie-breaku zapisał tę część spotkania na swoim koncie. Rafa poszedł za ciosem i dwa kolejne sety padły jego łupem. Ostatecznie w ciągu 161 minut tenisista z Półwyspu Iberyjskiego pokonał Lukasa Rosola 4-6 7-6 (6) 6-4 6-4.

Roger Federer awansował do 3. rundy Wimbledonu bez straty seta. Szwajcar w czwartek pokonał pewnie Luksemburczyka Gillesa Mullera 6-3 7-5 6-3. Organizatorzy z powodu opadów deszczu musieli w trakcie meczu zasłonić dach nad kortem centralnym. Przepustkę do kolejnej rundy imprezy zapewnił sobie również Stanislas Wawrinka. Mistrz tegorocznego Australian Open po ciężkiej batalii wyeliminował z dalszej rywalizacji Tajwańczyka Yen-Hsun Lu (7-6 (6) 6-3 3-6 7-5).

Z rozstawionych zawodników do 3. rundy awansowali także Milos Raonić, John Isner, Kei Nishikori i Jo-Wilfried Tsonga. Największą niespodzianką dnia było zwycięstwo Nicka Kyrgiosa nad turniejową trzynastką, Richardem Gasquetem (3-6 6-7 (4) 6-4 7-5 10-8).