Wimbledon: Dobry początek Murraya i Ferrera

« powrót | Data publikacji: 24-06-2014 00:10

Andy Murray udanie rozpoczął obronę tytułu na trawiastych kortach Wimbledonu. W 2. rundzie bez większych problemów zameldował się również David Ferrer.

Andy Murray nie zawiódł w swoim pierwszym meczu w tegorocznej edycji Wimbledonu. Obrońca mistrzowskiego tytułu w 1. rundzie na korcie centralnym nie dał żadnych szans Belgowi Davidovi Goffin. Reprezentant gospodarzy, ku uciesze swoich kibiców, pokonał niżej notowanego tenisistę 6-1 6-4 7-5. W trwającym 122 minuty meczu rozstawiony z trójką mistrz olimpijski z Londynu zaserwował osiem asów i z ośmiu szans na przełamanie zapisał na swoim koncie 4 breaki. Z kolei Goffin miał co prawda 2 okazje na zdobycie gema przy serwisie Murraya, ale żadnej z nich nie zdołał wykorzystać. Ze 173 rozegranych punktów Brytyjczyk zdobył 102 oczka. W 2. rundzie rywalem faworyta gospodarzy będzie Słoweniec Blaz Rola, który na inaugurację pokonał Hiszpana Pablo Andujara (6-3 6-1 6-4).

Pewnym krokiem w kolejnej fazie londyńskiej lewy Wielkiego Szlema znalazł się także David Ferrer. Rozstawiony z siódemką Hiszpan pokonał po czterosetowym meczu swojego rodaka Pablo Carreno. Wicemistrz zeszłorocznego Rolanda Garrosa tylko w drugim secie niespodziewanie przegrał z niżej notowanym przeciwnikiem. Warto jednak podkreślić, że walencjanin prowadził już w tej partii 3-0, ale ostatecznie lepszy po tie-breaku okazał się Carreno-Busta. Ostatecznie Ferrer wygrał po 143. minutach gry 6-0 6-7 (3) 6-1 6-1. Zwycięzca dzisiejszego meczu zanotował dodatni bilans winnerów do niewymuszonych błędów (43-15). Ponadto David wykorzystał aż 10 z 15 szans na przełamanie, a sam tylko dwukrotnie stracił własne podanie. Następnym przeciwnikiem tenisisty z Półwyspu Iberyjskiego będzie Rosjanin Andriej Kuzniecow, który wyeliminował Brytyjczyka Daniela Evansa (6-1 7-5 3-6 7-6 (5)).