Wimbledon: Bouchard powalczy z Kvitovą o tytuł

« powrót | Data publikacji: 03-07-2014 18:44

Eugenie Bouchard awansowała do finału wielkoszlemowych zmagań na kortach Wimbledonu. W 1/2 finału utalentowana Kanadyjka pokonała Simonę Halep 7-6 (5) 6-2.

Eugenie Bouchard rewelacyjnie w tym roku spisuje się na zawodowych kortach. Kanadyjska tenisistka po półfinałach Australian Open i Rolanda Garrosa, zameldowała się w decydującej rozgrywce Wimbledonu. Reprezentantka Kraju Klonowego Liścia w 1/2 finału londyńskiej lewy Wielkiego Szlema wygrała w przekonującym stylu z Simoną Halep 7-6 (5) 6-2. Było to drugie starcie obu singlistek na zawodowych kortach. W tegorocznej edycji Indian Wells zwycięstwo po trzysetowym boju odniosła Rumunka (6-2 1-6 6-4).

Spotkanie półfinałowe zdecydowanie lepiej rozpoczęło się dla Halep. Tenisistka z Kostancy skorzystała z błędów rywalki i w trzecim gemie uzyskała przełamanie. Bouchard jednak od razu zniwelowała stratę breaka i na tablicy wyników pojawił się rezultat 2-2. Przed rozpoczęciem piątego gema tenisistka z Półwyspu Bałkańskiego poprosiła o przerwę medyczną, gdyż nabawiła się lekkiego urazu kostki podczas jednej z wymian. Po powrocie na kort rozstawiona z trójką zawodniczka miała małe problemy przy własnym serwisie, ale ostatecznie wygrała długi gem po zaciętej walce na przewagi. W ósmej odsłonie seta lepiej prezentująca się na placu gry Bouchard wypracowała kolejne dwie szanse na breaka, ale Halep zdołała się wybronić. Następne gemy zostały dość pewnie wygrane przez podające i o losach premierowej partii zadecydował tie-break. W nim po serii błędów lepsza okazała się Kanadyjka, zwyciężając dodatkowego gema 7-5.

W drugiej części meczu Bouchard zdecydowanie lepiej weszła do gry. Tenisistka z Ameryki Północnej w trzecim gemie zapisała na swoim koncie breaka i mogła spokojnie kontrolować wydarzenia na korcie centralnym. Kiedy w 5. gemie Kanadyjka po raz drugi przełamała wyżej notowaną tenisistkę, wydawało się, że mecz dobiegł już końca. Po chwili reprezentantka Kraju Klonowego Liścia podwyższyła wynik na 5-1, a w siódmym gemie przy podaniu Rumunki zmarnowała trzy piłki meczowe. Przy własnym serwisie Bouchard dopełniła jednak formalności i za szóstym razem skutecznie zamknęła półfinałowe starcie.

W trwającym 94 minuty meczu Bouchard wykorzystała 3 z 9 szans na przełamanie, a sama tylko raz oddała własny serwis. Obie tenisistki zanotowały ujemny bilans piłek wygranych bezpośrednio do niewymuszonych błędów (Bouchard 20/23, Halep 13/23). W finale utalentowana Kanadyjka zmierzy się z triumfatorką Wimbledonu 2011, Petrą Kvitovą.