Wimbledon: Bartoli nie dała szans Flipkens

« powrót | Data publikacji: 04-07-2013 15:50

Marion Bartoli potrzebowała niewiele ponad godziny, by po raz drugi w karierze zapewnić sobie awans do finału wielkoszlemowego Wimbledonu. Francuzka w dwóch prostych setach (6-1  6-2) wyeliminowała Belgijkę Kirsten Flipkens.

Reprezentantka „Trójkolorowych” już od pierwszej rozegranej piłki zaczęła dyktować warunki gry.  Szybko wyszła na prowadzenie 5-1, dwukrotnie przełamując serwis rywalki. Flipkens wywalczyła tylko jedną piłkę na breaka, ale Bartoli skutecznie się wybroniła i przypieczętowała zwycięstwo w premierowej odsłonie po 36 minutach przy pierwszej piłce setowej.

W drugiej partii nie zaszły żadne zmiany – zawodniczka znad Sekwany wciąż kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie. Szybko objęła przewagę 3-0 i mimo straty swojego serwisu, Bartoli uprzedziła rywalkę, zdobywając szybkiego rebreaka. Do końca seta obie panie wygrywały swoje podanie i w konsekwencji Francuzka swojego 2. meczbola zamieniła na końcowe zwycięstwo.

29-latka miała już okazję grać w finale turnieju w All England Club. W 2007 roku w grze o główną koronę uległa w stosunku 1-6  4-6 Amerykankę Venus Williams. W tym roku światowa „piętnastka” o tytuł mistrzowski zmierzy się z Agnieszką Radwańską lub Sabine Lisicki.

- Miło znów zagrać w finale Wimbledonu – powiedziała po meczu Bartoli. Bez względu na to z kim zagram, będzie to trudne spotkanie. Muszę zagrać tak dobry tenis, jak dzisiaj, by myśleć o wygranej.

Zwyciężczyni spotkania zaliczyła 5 asów serwisowych i wygrała 78 procent piłek ze swojego pierwszego podania. Przy 10 winnerach przeciwniczki reprezentantka Francji zdobyła ich 23. Przy 6 niewymuszonych błędach Flipkens, Bartoli popełniła 10 pomyłek. W statystyce pojedynczych wymian triumfatorka starcia wygrała w stosunku 53-28.

Zarówno z Lisicki jak i z Radwańską pierwsza z finalistek Wimbledonu  ma niekorzystny bilans spotkań. Z Niemką wynosi on 1-3, z Polką natomiast przegrała wszystkie 7 pojedynków, ostatni raz w marcu 2012 roku w Miami.