Wimbledon: Serena Williams i Julia Goerges kolejnymi półfinalistkami

« powrót | Data publikacji: 10-07-2018 16:39

Serena Williams i Julia Goerges pokonały swoje ćwierćfinałowe rywalki w trzech setach i w czwartek powalczą o miejsce w finale wielkoszlemowe Wimbledonu.

Serena musiała się dość mocno napracować, by pokonać Włoszkę. To właśnie Camila w partii otwarcia w szóstym gemie odskoczyła na 4-2. Młodsza z sióstr Williams chwilę później miała cztery szanse, by przełamanie odrobić, jednak nie wykorzytała żadnej z nich i w konsekwencji po autowym returnie przegrała 3-6.

Poirytowana siedmiokrotna triumfatorka Wimbledonu dopuściła się jednego przełamanie w secie drugim, forhend w sam narożnik dał jej prowadzenie 3-1 i to wystarczyło, by partię rozstrzygnąć na swoje konto. Dobry serwis dał jej trzy piłki setowe, a także zakończył odsłonę. Amerykanka poszła za ciosem i już na samym początku decydującej partii pokusiła się o breaka (3-1). As serwisowy zaowocował trzema piłkami meczowymi a nieudany forhend Włoszki zakończył spotkanie (6-4).

O miejsce w finale Serena zagra z Julią Goerges. Niemka również przegrała pierwszego seta, uległa Kiki Bertens 3-6. W drugiej odsłonie popularna Jula odskoczyła na 4-1, jednak Holenderka wyrównała na 4-4, Końcówka należała do Goerges, któa zwyciężyła 7-5. Po krótkiej przerwie tuniejowa "trzynastka" kontrolowała przebieg meczu. Uzyskała breaka na 3-1, a później jeszcze jednego w samej końcówce (5-1). Wygrała po forhendzie w sam narożnik boiska.

Dla 29-letniej Niemki jest to pierwszy w karierze awans do wielkoszlemowego półfinału.