Wimbledon: 22,6 mln funtów w puli nagród, nowy dach

« powrót | Data publikacji: 24-04-2013 12:26

Najstarszy turniej tenisowy idzie w ślady pozostałych Wielkich Szlemów: powiększa pulę nagród. W najbliższych latach liczba wypłacanych pieniędzy wzrośnie nawet o 40%. Organizatorzy rozgrywek zapowiedzieli również wybudowanie składanego dachu nad Kortem nr 1.

 

Dla wielu osób informacja na temat zwiększenia wkładu finansowego była kwestią czasu. W ostatnich tygodniach na taki ruch zdecydowali się organizatorzy pozostałych Wielkich Szlemów.  Zawodnicy czekali jedynie na decyzję All England Club – odpowiedzialnego za Wimbledon.

 

Zwycięzcy The Championships otrzymają 1,6 mln funtów (40% wzrost w stosunku do poprzednich lat). Najbardziej znaczące zmiany czekają jednak na niższych szczeblach drabinki turniejowej. Sportowcy, którzy odpadną w pierwszej, drugiej i trzeciej rundzie zainkasują w trakcie najbliższych rozgrywek o 60% więcej, zaś w kolejnych latach suma ta wzrośnie do 90%. W wyniku tych zmian londyński Wielki Szlem stanie się imprezą tenisową z największą pulą nagród równą 22,6 mln funtów.

 

All England Club zapowiedział również realizację specjalnego planu mającego na celu podnieść jakość turnieju. Organizatorzy oznajmili, że do 2019 roku zostanie zbudowany specjalny rozkładany dach ponad Kortem nr 1. Dzięki temu działaniu londyńska arena tenisowa będzie dysponowała ponad 26 tys. zadaszonych miejsc (dotychczas zadaszony był tylko Kort Centralny).

 

Osoby odpowiedzialne za organizacje rozgrywek ogłosiły również inną znaczącą zmianę, która wejdzie w życie w 2015 r. Przerwa pomiędzy Roland Garros a Wimbledonem zostanie wydłużona do 3 tygodni. Dzięki temu zawodnicy będą mieli więcej czasu na odpoczynek po francuskim Wielkim Szlemie oraz na przygotowanie się do zawodów na korcie trawiastym. Decyzja ta idzie w parze ze zmianą nawierzchni na Mercedes Open w Stuttgarcie, który odbywa się tydzień po French Open. Dotychczas niemiecki turniej był rozgrywany na mączce ceglanej, jednakże od 2015 r. zawody przeprowadzane będą na trawie.

 

Organizatorzy Wimbledonu zapewnili również, że zapowiedziane zmiany nie odbiją się na cenach biletów.

 

AK

 

Chcesz więcej sportowych emocji - sprawdź co poleca Mateusz Borek

Zobacz również:
wirtualna akademia tenisowa
więcej
reklama 

kalendarz ATP
TERMIN
TURNIEJ
05.02-11.02

Open Sud de France

MONTPELLIER, FRANCE

05.02-11.02

ECUADOR OPEN

QUITO

05.02-12.02

Garanti Koza Sofia Open

Sofia

12.02-18.02

Argentina Open

BUENOS AIRES, ARGENTINA

więcej
wywiady
więcej
kalendarz WTA
TERMIN
TURNIEJ
12.02-18.02

Qatar Total Open 2018

Doha, Qatar

19.02-25.02

Dubai Duty Free Tennis Championships

Dubai, United Arab Emirates

19.02-25.02

Hungarian Ladies Open

Budapest, Hungary

26.02-04.03

Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC

Acapulco, Mexico

więcej
partner strategiczny

Lider turystki tenisowej!
Sprawdź !

partnerzy:

© 2003 - 2013 tenisportal.com | Wszelkie prawa zastrzeżone. | Materiały na stronie są chronione prawem autorskim - kopiowanie zabronione.

X