Wimbledon: 13. tytuł wielkoszlemowy Djokovicia

« powrót | Data publikacji: 15-07-2018 17:52

Novak Djoković wywalczył trzynasty tytuł wielkoszlemowy. Serb w finale tegorocznej edycji Wimbledonu okazał się lepszy od Kevina Andersona.

W finale tegorocznej edycji Wimbledonu doszło do starcia Novaka Djokovicia z Kevinem Andersonem. Serb walczył o 13. tytuł w zawodach wielkoszlemowych, a Afrykaner mógł po raz pierwszy sięgnąć po triumf. Była to siódma konfrontacja belgradczyka z tenisistą z RPA na zawodowych kortach. Anderson tylko raz okazał się lepszy od byłego lidera rankingu ATP. W niedzielę niespodzianki nie było. Djoković pokonał Afrykanera po trzysetowej batalii (6-2 6-2 7-6 (3)).

Mecz rozpoczął się idealnie dla Djokovicia. Anderson już w gemie otwarcia popełnił przy break poincie podwójny błąd serwisowy i oddał podanie. W piątym gemie ponownie nie popisał się tenisista z RPA. Nieudany wolej Andersona sprawił, że Serb wyszedł na prowadzenie 4-1 z przewagą podwójnego przełamania. W ósmym gemie Nole pewnie zakończył pierwszą część meczu. Przy piłce setowej Afrykaner wyrzucił forhend w aut (6-2).

Tuż po rozegraniu pierwszej partii Anderson poprosił o przerwę medyczną spowodowaną urazem łokcia. Po wznowieniu gry Nole od początku przystąpił do ataku. Już w gemie otwarcia ósmy zawodnik rankingu ATP stracił serwis. Podobnie jak w pierwszej odsłonie pojedynku, Anderson po raz drugi oddał podanie w piątym gemie i znalazł się w trudnej sytuacji (4-1). W ósmej części seta tenisista z Afryki wywalczył break pointa, ale Novak serwisem oddalił zagrożenie. Po chwili belgradczyk mógł się cieszyć z prowadzenia 2-0 w setach.

W początkowej fazie trzeciego seta obaj tenisiści znakomicie spisywali się przy własnym serwisie. Nieoczekiwanie pierwsze problemy w tym meczu przydarzyły się Serbowi. W sumie udało mu się obronić aż sześć break pointów, w tym pięć piłek setowych! Ostatecznie Nole doprowadził do tie-breaka, w którym pomogło mu doświadczenie. Znakomitym serwisem tenisista z Belgradu zakończył finałowe starcie. Mecz zakończył się po dwóch godzinach i 20 minutach gry.

źródło: inf. własna, fot. zimbio.com