Wimbledon: Williams poza turniejem! Lisicki zagra o półfinał

« powrót | Data publikacji: 01-07-2013 17:43

Wielką niespodziankę sprawiła dziś swoim fanom Sabine Lisicki (WTA 24). Niemka polskiego pochodzenia pokonała największą faworytkę do wielkoszlemowej korony - Serenę Williams (WTA 1) - i awansowała do półfinału.

Pierwsze dwa sety spotkania układały się jednostronnie i ciężko było ocenić, która z zawodniczek przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. W premierowej partii rywalkę pod ostrzał nieoczekiwanie wzięła Lisicki, która rewelacyjną i mocną grą po liniach
zapewniła sobie przewagę 6-2. Po przerwie w łatwy sposób zapisała na swoim koncie jeszcze jednego gema, jednak to wszystko na co pozwoliła jej Amerykanka (1-6).

Rozwiązania panie musiały szukać więc w trzeciej odsłonie, gdzie uraczyły widownię aż pięcioma przełamaniami. Lisicki udało się obronić break pointa przy stanie 4-4, a w następnej partii odebrała podanie Williams na 5-4. Sama końcówka dziesiątego gema obfitowała w niesamowite zwroty akcji. Niemka miała już piłkę meczową, której nie wykorzystała. Błędy rywalki przywróciły nadzieje Amerykance, jednak i ona nie wykorzystała znakomitej okazji, by doprowadzić do wyniku 5-5. Drugiej szansy na historyczny triumf niżej notowana tenisistka już nie zmarnowała.

O wejście do półfinału Lisicki zmierzy się z Kaią Kanepi (WTA 46)