Wielki mecz i wielkie zwycięstwo Janowicza

« powrót | Data publikacji: 16-01-2013 05:23

Jerzy Janowicz kontynuuje dobre występy w wielkoszlemowym Australian Open. Polak po wyeliminowaniu z rywalizacji Simone Bolleliego, w 2. rundzie rywalizacji na kortach w Melbourne uporał się w pięciosetowym boju z reprezentantem Indii, Somdevem Devvarmanem. Mecz zakończył się rezultatem 6-7 (10), 3-6, 6-1, 6-0, 7-5.

Środowy pojedynek rozpoczął się po myśli naszego zawodnika. Janowicz przełamał serwis rywala już przy pierwszej okazji i wyszedł na prowadzenie 2-0, jednak po chwili Hindus uzyskał rebreaka. Obaj tenisiści utrzymywali własne podanie w kolejnych gemach i o losach otwierającej partii zadecydował tie-break. W nim lepszy okazał się Devvarman, który zdołał obronić jedną piłkę meczową przy serwisie Jerzyka.

Janowicz jeszcze gorzej spisał się w drugim secie. Polak utrzymywał własne podanie do stanu 3-3, jednak wówczas przegrał trzy kolejne gemy i jego sytuacja wydawała się być fatalna. Łodzianin zdecydowanie odmienił oblicze rywalizacji w trzeciej odsłonie meczu. Jerzy całkowicie zdominował rywala, w końcu przejmując inicjatywę w wymianach z rywalem. Polak zdecydowanie ograniczył liczbę niewymuszonych błędów i odzyskał kontakt z rywalem.

Jeszcze lepsza okazała się być czwarta partia spotkania 2. rundy Australian Open, gdzie Janowicz nie oddał rywalowi ani jednego gema. Gdy Polak wyszedł na prowadzenie w decydującym secie wszystko wskazywało na to, że Devvarman nie będzie już w stanie podnieść się po raz kolejny do walki. Hindus zdołał jednak odrobić straty i ostatecznie set zakończył się rezultatem 7-5.

Utalentowany Polak w kolejnej fazie turnieju zmierzy się z Nicolasem Almagro. Hiszpan w spotkaniu 2. rundy pokonał 6-4, 6-1, 6-2 swojego rodaka Daniela Gimeno Travera, który wcześniej wyelimnował Łukasza Kubota.