Walencja: Dobry start Janowicza

« powrót | Data publikacji: 22-10-2013 14:07

Jerzy Janowicz udanie zadebiutował w zawodach ATP World Tour 500 w Walencji. Reprezentant biało-czerwonych zameldował się w 2. rundzie hiszpańskiego czempionatu, pokonując Pablo Carreno Bustę w stosunku 7-5  7-6(7).

Polak przełamał serwis rywala już w 3. gemie premierowej odsłony. Hiszpan po chwili jednak odpowiedział rebreakiem i wrócił do gry. Kluczowym momentem tej części spotkania okazał się gem jedenasty. Gdy pachniało już tie-breakiem „Jerzyk” ponownie odebrał serwis reprezentantowi gospodarzy i zakończył partię po 42 minutach.

W drugim secie obaj panowie szli łeb w łeb, konsekwentnie wygrywając swoje podania. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku. W dogrywce obaj panowie długo nie pozwalali swojemu rywalowi na mini breaka. Hiszpan poległ dopiero przy swoim ósmym serwisie. Janowicz wykorzystał druga piłkę meczową i zamknął batalię w ciągu godziny i 46 minut.

Rywalem łodzianina w 2. rundzie będzie kwalifikant Joao Sousa, który ograł w dwóch setach (6-3  7-5) grającego z dziką kartą Guillermo Garcię Lopeza. Janowicz zmierzy się z Portugalczykiem po raz pierwszy w zawodowym cyklu.