Walencja: Almagro lepszy od Przysiężnego

« powrót | Data publikacji: 24-10-2013 21:37

Mimo walecznej postawy Michała Przysiężnego w drugim secie spotkania z, notowanym zdecydowanie wyżej, Nicolasem Almagro, dzisiejszy pojedynek nie zakończył się niespodzianką. W drugiej rundzie zawodów rozgrywanych obecnie w Walencji, 28-letni Hiszpan pokonał reprezentanta Polski przy rezultacie 6-4 7-5.

Przysiężny i Almagro spotkali się ze sobą w 2004 roku podczas challengera rozgrywanego w Kijowie. W ćwierćfinale tamtych zawodów lepiej zaprezentował się tenisista z Półwyspu Iberyjskiego (6-1 6-4).

Popularny Ołówek sprawił ogromną niespodziankę już na starcie hiszpańskich zawodów. Po przebrnięciu eliminacji, 29-letni głogowianin wyeliminował z dalszej gry jednego z faworytów gospodarzy – Fernando Verdasco – który uległ mu przy rezultacie 3-6 6-7(1).

Od początku oczywiste było, że Almagro to jednak rywal z nieco wyższej półki. 28-letni tenisista z Murcji plasuje się obecnie na 13. miejscu klasyfikacji ATP, ale przed dwoma laty był już nawet w czołowej „dziesiątce” (9. pozycja zestawienia). Nicolas ma na swoim koncie dwanaście tytułów mistrzowskich turniejów głównego cyklu, a w tym sezonie dwukrotnie meldował się w ich finałach (Houston i Barcelona). W styczniu dotarł również do ćwierćfinału wielkoszlemowego Australian Open.

Pierwszą część dzisiejszej bitwy lepiej rozpoczął bardziej doświadczony z panów, który wypracował dwa break pointy. Pierwszego Michałowi udało się obronić, ale przy drugim popełnił podwójny błąd i sprezentował breaka rywalowi (1-0). Chwilę później Almagro wygrał serwis „na sucho” i odskoczył Polakowi na 2-0. Zdobytą przewagę, 13. zawodnik światowego rankingu utrzymał aż do końca seta, którego wygrał przy wyniku 6-4.

Chociaż w drugiej partii meczu popularny Ołówek prowadził już 4-1 z przewagę przełamania, tenisista z Murcji odrobił stratę w siódmym gemie rebreakiem wywalczonym do zera (3-4). Po chwili, 28-latek przy własnym podaniu doprowadził do remisu 4-4. W ciągu kolejnych kilku minut, Przysiężnemu udało się obronić aż pięć break pointów (5-4). Niestety już w jedenastym gemie Almagro wykorzystał wypracowaną szansę, odskoczył Michałowi na 6-5, a następnie bez żadnych kłopotów serwował na mecz (7-5).