US Open: Zwycięstwo Djokovica

« powrót | Data publikacji: 31-08-2013 02:09

Novak Djokovic zapewnił sobie występ w 3. rundzie wielkoszlemowego US Open. Serb pokonał w trzech setach Benjamina Beckera 7-6(2)  6-2  6-2.

W kolejnych setach lider męskiego zestawienia nie miał już większych problemów z przeciwnikiem. W drugiej i trzeciej odsłonie Serb stracił zaledwie 10 punktów przy swoim serwisie. Pojedynek zakończył się po niespełna 2 godzinach gry.

- Dziś rywal postawił bardzo trudne warunki, zwłaszcza w pierwszym secie. Popełniłem też zbyt dużo niewymuszonych błędów, na korcie było bardzo wietrznie. Po pierwszej partii zagrałem jednak zdecydowanie lepiej – powiedział po spotkaniu Djoko.

26-latek z Belgradu zamierza obronić status światowej „jedynki” po nowojorskim turnieju, gdyż po piętach depcze mu obecny wicelider – Rafael Nadal. Novak w ostatnich trzech edycjach US Open grał w finale, w tym raz zdobył tytuł mistrzowski w 2011 roku.

Rywalem sześciokrotniego mistrza Wielkiego Szlema będzie sklasyfikowany na 95.miejscu w rankingu Joao Sousa, który po pokonaniu Grigora Dimitrova ponownie musiał rozegrać 5 setów. Tym razem Portugalczyk ograł Jarkko Nieminena w stosunku 1-6  6-3  3-6  6-3  6-4.

Do trzeciej rundy awansował także Tomas Berdych. Światowa „piątka” ograła reprezentanta gospodarzy Denisa Kudlę 7-6(3)  7-6(3)  6-3. Spotkanie trwało dokładnie 2 godziny i 47 minut. Czech zmierzy się teraz z Julienem Benneteau.