US Open: Suarez Navarro sensacyjną ćwierćfinalistką

« powrót | Data publikacji: 02-09-2013 02:15

Hiszpanka Carla Suarez Navarro sensacyjnie awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego US Open, pokonując w dzisiejszym starciu Niemkę Angelique Kerber 4-6 6-3 7-6(3). Jej kolejną rywalką będzie najlepsza obecnie tenisistka świata, Serena Williams.

Hiszpańska tenisistka, która zajmuje obecnie 20. miejsce w kobiecym zestawieniu, już po raz trzeci awansowała do najlepszej ósemki wielkoszlemowej imprezy. Wcześniej udało jej się osiągnąć taki sukces w 2008 r. na trawiastych kortach Wimbledonu oraz 2009 r. na nawierzchni twardej w Melbourne.

Jako pierwsza dystans przełamania uzyskała Niemka, która dopiero za piątą szansą podwyższyła na 2-1. Kerber jednak już kilka minut później straciła cenną przewagę, pomimo okazji na utrzymanie zagrywki (2-2). Po nieco gorszym okresie gry turniejowej „ósemki”, Hiszpanka wygrała dwa gemy po kolei i odskoczyła na 4-2. Od tego momentu tenisistka z Barcelony nie zaistniała już na korcie i oddała swojej bardziej utytułowanej rywalce cztery gemy z rzędu, przegrywając premierową odsłonę 4-6

Drugiego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęła Carla, która uzyskała przewagę podwójnego przełamania i objęła prowadzenie aż 5-0. Niemka ani myślała się poddać i wygrała trzy kolejne gemy, odrabiając część strat do swojej hiszpańskiej rywalki (3-5). Tenisistka z Barcelony jednak już chwilę później przy własnym podaniu wyrównała stan rywalizacji na 1-1 (6-3).

Decydujące starcie obie rozpoczęły od odebrania serwisu rywalce i na tablicy wyników wyświetlił się remis 1-1. W końcówce tej odsłony oglądaliśmy jeszcze cztery kolejne straty podania i o losach całego spotkania zadecydowała rozgrywka tie-breakowa. W przysłowiowej „wojnie nerwów” lepsza okazała się Hiszpanka, która oddała swojej oponentce tylko trzy punkty i to ona awansowała do ćwierćfinału US Open (4-6 6-3 7-6(3).

W dzisiejszym meczu, który trwał 157 minut, Carla wygrała bezpośrednio 45 piłek przy 47 niewymuszonych błędach, natomiast Angelique zanotowała 30 winnerów i 50 pomyłek. W ostatecznym rozrachunku to tenisistka z Barcelony zdobyła więcej punktów (121: 112).